wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

PSW w Białej Podlaskiej chce być Akademią Bialską

Dodano: 11 czerwca 2015, 09:05
Autor: eb

W najnowszym rankingu Perspektyw PSW w Białej Podlaskiej zajęła drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem /  fot. Ewelina Burda
W najnowszym rankingu Perspektyw PSW w Białej Podlaskiej zajęła drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem / fot. Ewelina Burda

Innowacyjność, siła naukowa, wielokierunkowość kulturowa i liczba kierunków studiów. Te czynniki dały Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wysoką pozycję w najnowszym rankingu Perspektywy 2015. Władze uczelni zapowiadają dalszy rozwój.

PSW istnieje już 16 lat. Oferuje studentom 18 kierunków, w tym 5 na studiach magisterskich. – Wysoko też oceniono naszą innowacyjność i wielokierunkowość kulturową – chwali się rektor prof. Józef Bergier.

PSW tak jak przed rokiem zajęła drugie miejsce. Wyżej uplasowała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu.

Na bialskiej PSW studiują młodzi ludzie z 10 państw. – Zagraniczni studenci stanowią 11 proc. ogólnej liczby studentów. To głównie Ukraińcy i Białorusini – precyzuje rektor.

Uczelnia planuje uruchomić pierwszy kierunek studiów w języku angielskim. – Będzie to turystyka i rekreacja – zapowiada prof. Bergier.

Jeżeli chodzi o innowacyjność, to szkoła może pochwalić się dwoma centrami naukowymi: Eko-Agro-Tech oraz Centrum Badań nad Innowacjami. – Uczestniczymy w badaniach na skalę europejską. Obecnie, pracujemy nad projektami naukowymi z partnerami biznesowymi. To szansa dla naszej innowacyjności, ale także dla lokalnej gospodarki – uważa rektor PSW.

W poczet studentów pierwszego roku uczelnia przyjęła ponad tysiąc młodych ludzi. – To najwięcej jeżeli chodzi o wszystkie wyższe szkoły zawodowe w kraju – zaznacza prof. Bergier.

PSW aspiruje do miana Akademii Bialskiej. – Jesteśmy już po pierwszych decyzjach. Staramy się uzyskać uprawnienia doktoryzowania w dziedzinie nauk o zdrowiu, a w dalszej kolejności nauk ekonomicznych. To dałoby nam furtkę do Akademii – tłumaczy rektor. – A bez tego kroku, nie będziemy mogli się rozwijać. Bo w zakresie bazy i warunków studiowania wykonaliśmy już wszystko – przekonuje Józef Bergier. Liczy na to, że w 2017 uda się to sformalizować.

Poza tym, w planach PSW ma m.in. budowę odkrytej pływalni z aquaparkiem oraz modernizację boisk piłkarskich. – Chcemy to budować przy użyciu nowych technologii, które przy okazji posłużą nam do badań – dodaje rektor. Wcześniej, bo już za kilka miesięcy uczelnia otworzy swój żłobek.

W kategorii uczelni akademickich najwyżej w rankingu Perspektyw uplasował się Uniwersytet Medyczny w Lublinie – na 25. miejscu.

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 czerwca 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poziom nauczania, ŻENADA!!! Wystarczy spojrzeć na kadrę zero kwalifikacji. Studenci to przed rozpoczęciem studiów powinni przejść szkolenie do życia w społeczeństwie, nie umieją się zachować. Reasumując "uczelnia" PORAŻKA!!! Fakt, iż zajęła pierwsze miejsce świadczy o tym że wszystkie PWSZ to szkoły na poziomie mniej niż zero!
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
5 kierunków magisterskich? Dlaczego nie wymienia. Budynki, ani baza nie stanowi uczelni. A z kadrą naukową u Bergiera kruchutko. Zresztą sam tez jest profesorem nie wiadomo czego, chyba wuefu. Proszę poszukać jego publikacji - świetny ubaw po pachy. Smutno mi z tego powodu jednak: tyle kasy w bło ... w mury. Starałem się tam do pracy, ale było za wysoko do pana rektora, na tę jego scenę : DD Mało nie spadłem. czyt
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kultury nie ich nauczą a nie śmiecą lemingi niedawno było sprzątane i znowu syf chyba tylko wpie......l do nich dotrze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!