wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Puchar dla gospodyń

Dodano: 14 listopada 2002, 15:15

Zwycięska ekipa otrzymała z rąk burmistrza Łukowa Krzysztofa Tymoszuka okazały puchar
Zwycięska ekipa otrzymała z rąk burmistrza Łukowa Krzysztofa Tymoszuka okazały puchar

Sto dwadzieścia zawodniczek z całej Polski zainaugurowało otwarcie hali sportowej przy SP nr 1 w Łukowie. Stało się to podczas Finału (B) Młodzieżowego Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Juniorek Młodszych.

Na turniej przyjechało osiem drużyn reprezentujących województwa: opolskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, łódzkie, lubuskie, warmińsko-mazurskie oraz lubelskie. Przez trzy dni rywalizacji zawodniczki rozegrały 20 spotkań, które obserwował komplet publiczności - około 300 kibiców dziennie. Po zaciętych grach w grupach i półfinałach o 1 miejsce w turnieju zagrały reprezentacje województw lubuskiego i lubelskiego. Lepsze okazały się gospodynie, w składzie, których grały zawodniczki z Łukowa, Kraśnika i Lublina, pokonując po zaciętej walce rywalki 18:17. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z województwa podlaskiego. Rozgrywkom towarzyszył ogłuszający doping łukowskich kibiców, którzy przez cały czas trwania turnieju w kulturalny i sportowy sposób zagrzewali zawodniczki do gry. Pamiątkowe statuetki otrzymali zasłużeni trenerzy i działacze łukowskiej piłki ręcznej - Romuald Szajdziuk i Jerzy Kożuch.
- Imprezę staraliśmy się przygotować w sposób wzorowy, co podkreślały wszystkie drużyny, trenerzy, sędziowie i działacze. Zawodniczkom najbardziej podobała się okazała i nowoczesna hala, w której być może już w grudniu swój mecz ligowy zagrają Mistrzynie Polski z "MONTEXU” Lublin. W lubelskim klubie grają trzy absolwentki naszej szkoły - powiedział po zakończeniu turnieju dyrektor szkoły Karol Ciołek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24