wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radiowa Dwójka zagra dla stowarzyszenia Wspólny Świat

Dodano: 11 maja 2017, 20:31
Autor: (eb)

mat. prasowe
mat. prasowe

Radiowa Dwójka wesprze stowarzyszenie Wspólny Świat. Poprzez akcją charytatywną "Kultura pomaga" rozgłośnia zbiera środki na budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Istniejący do 10 lat Wspólny Świat to ośrodek terapii i diagnostyki, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i 200 podopiecznych. Wszystko mieści się w dwóch punktach, przy ul. Pokoju i ul. Warszawskiej.

– Dzieci przybywa, a my mamy ograniczone możliwości lokalowe – przyznaje Anna Chwałek prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Dlatego w planach jest budowa kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. - W tym momencie kończymy projekt budowlany trzeciego i czwartego budynku. Aplikujemy o środki w różnych konkursach. W międzyczasie podejmujemy inicjatywy, aby zebrać fundusze na wkład własny do tych projektów – tłumaczy Chwałek.

A inwestycja szacowana jest na ok. 20 mln zł. Pierwszy etap budowy to 7 mln zł. Radiowa Dwójka przeprowadzi akcję charytatywną na ten cel.

- Zbieramy pieniądze poprzez charytatywne SMSy, bezpośrednie wpłaty na konto stowarzyszenia oraz licytację dzieł sztuki i przedmiotów podarowanych przez ludzi kultury. Odbędzie się ona na antenie Programu 2 Polskiego Radia 1 czerwca. Uruchomimy też internetową licytację na stronie: www.kulturapomaga.polskieradio.pl. Znajdą się na niej przygotowane specjalnie na tę okazję unikatowe przedmioty, sygnowane przez uznanych artystów - mówi Paweł Siwek koordynator tej akcji.

W ubiegłym roku, podczas pierwszej takiej akcji, udało się zebrać ponad 61 tysięcy złotych na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.

- Działalność ośrodka z Białej Podlaskiej  jest wzorem do naśladowania dla zagranicznych placówek, czego dowodem jest współpraca m.in. z ośrodkami w Brześciu na Białorusi czy we francuskim Niort - zachwala Siwek.

Planowane Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem  zapewni m.in. pomoc osobom autystycznym po 25. roku życia, bo aż 70 procent podopiecznych potrzebuje wsparcia do końca życia. - Centrum ma być pierwszym w naszym kraju miejscem, które zapewni je we wszystkich aspektach: począwszy od diagnozy poprzez warsztaty terapii zajęciowej, leczenie, edukację na wszystkich poziomach – od przedszkola do szkoły dla dorosłych, mieszkania treningowe oraz dom pomocy społecznej dla najstarszych podopiecznych- tłumaczy  prezes Wspólnego Światu. Centrum ma powstać na działce po  Zajeździe u Radziwiłła. W 2013 roku radni miejscy zgodzili się, aby za 1 proc. wartości sprzedać tę nieruchomość stowarzyszeniu.

Aby włączyć się w akcję charytatywną "Kultura Pomaga" wystarczy:

- nabyć wirtualną cegiełkę na stronie stowarzyszenia: www.wspolnyswiat.org

- dokonać bezpośredniej wpłaty na konto placówki: Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat”, Nr konta: 77  8025  0007  0026  1052  2000  0010, Bank Spółdzielczy Biała Podlaska ul. Moniuszki 12. W tytule przelewu należy wpisać: "Dwójka - Kultura Pomaga"

- wziąć udział w licytacji telefonicznej podczas audycji specjalnej 1 czerwca oraz w aukcjach internetowych

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 maja 2017 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję pomysłu.
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Gratuluję
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby pacjentow takich było jak najmniej. A tym którzy są niech dobrze służy
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cyt. "radni miejscy zgodzili się, aby za 1 proc. wartości sprzedać tę nieruchomość stowarzyszeniu." to się chwali, tak należy postępować gdy powstaje dobre dzieło.
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radiowa Dwójka nie pozwoli sobie na manewr taki jak zrobił znany miejscowy portal i rozliczy się co do centa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!