Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

26 lutego 2017 r.
12:18

Radna Łagowska: Mieszkańcy są oceniani, że są "tacy i owacy"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 14 A A
Za dużo oceniania, za mało rozwiązywania problemów. Tak zdaniem radnej Alicji Łagowskiej, działają niektórzy urzędnicy/ fot. archiwum
Za dużo oceniania, za mało rozwiązywania problemów. Tak zdaniem radnej Alicji Łagowskiej, działają niektórzy urzędnicy/ fot. archiwum

Radna Alicja Łagowska (niezależna) krytykuje miejskich urzędników za nieprofesjonalne podejście do mieszkańców. Jej zdaniem, za dużo jest oceniania, a za mało rozwiązywania problemów. Władze Białej Podlaskiej obiecują przyjrzeć się sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mieszkańcy Białej Podlaskiej którzy zwracają się o wyjaśnienie swoich spraw, najpierw są oceniani, w pewien sposób obrażani, że są "tacy i owacy". Spotkałam się z tym u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ostatnio na komisji rewizyjnej to samo zaprezentowała prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej - zwracała się do władz miasta radna Alicja Łagowska na piątkowej sesji. - Ja przy swoich kolegach z tej komisji reagowałam, bo to mnie bardzo boli. Przychodzi osoba, chce wyjaśnić sprawę, a najpierw jest ocena, co ta pani robi, czym się zajmuje, niektórych rzeczy nie chcę przytaczać- relacjonowała Łagowska, która już zdążyła zwrócić m.in. uwagę dyrektor MOPS aby pouczyła swoich pracowników. - Tego życzę również kolegom radnym, aby pochylać się nad wyborcami na innej zasadzie, nie oceniać, tylko rozwiązywać problemy - stwierdziła radna niezależna.

Władze miasta obiecały przyjrzeć się sprawie. - My jesteśmy tutaj dla służby. Spróbuję porozmawiać i dowiedzieć się czy takie zachowania były, jeżeli tak, to zwrócimy uwagę na to - zapewnił Adam Chodziński zastępca prezydenta.

Z kolei drugi zastępca Michał Litwiniuk wyraził nadzieję że to jednostkowe sygnały. - Staramy sie zwracać uwagę na profesjonalizm. Dzięki temu rzadko spotykamy się ze skargami. Poza tym w ciągu ostatnich miesięcy urzędnicy uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym profesjonalizmu obsługi interesentów- zauważył. - Każdy z urzędników jest jednak człowiekiem i jakieś zachowania mogą sprowokować do pewnych słabości. Z pokorą przyjmujemy wszystkie uwagi. Wskazane przez radną przykłady będą wyjaśnione - podkreślił Litwiniuk.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 09:56
Co takiego powiedziała, urzędnikom nic nie można powiedzieć. Kadencyjność 2 lata, skończy się wzajemna adoracja!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 15:44
Czy ktoś, kiedyś korzystał ze świadczeń MOPSU, wtedy proszę drwić i się naśmiewać. Ludzie życzę Wam żebyście nigdy nie musieli korzystać z tej instytucji. Dziękuję Radnej za poruszenie tej sprawy.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:25
Tak myślę, że miasto to za mało najlepiej na forum całej Polski, ew do Brukseli.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:23
To może niech Pani Ala wystąpi na forum całego miasta.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 12:30
Pani Alu, dobra robota, nie jest tak pięknie jak mówią na forum czytelnicy. Bardzo dobrze, że Pani poruszyła ten problem. Petenci siedzą cicho, nie mają innego wyjścia. Problem dotyczy całej Polski.
Avatar
obserwator / 27 lutego 2017 o 20:19
Fałszywa świadomość czasami doprowadza ludzi do obłędu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 18:05
222222
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:30
Czy w życiu prywatnym też jest Pani taką krytykantką?? Czy do rady miasta tylko po to Pani weszła aby czuwać nad MOPS-em??
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 07:44
Alicja - oszczędź wstydu sobie i miastu, które reprezentujesz.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 22:18
W każdym Urzędzie są ludzie. A niby skąd ci urzędnicy się wzięli, skąd wyrośli no chyba z nas. Jacy jesteśmy takich mamy urzędników. Nie próbujmy zmieniać kogoś, najlepiej zacząć od siebie a wtedy wszyscy w około się zmienią. Czy sesja tylko tego dotyczyła?? Czy na sesję przychodzi tylko Pani Łagowska??
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 09:56
Co takiego powiedziała, urzędnikom nic nie można powiedzieć. Kadencyjność 2 lata, skończy się wzajemna adoracja!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 15:44
Czy ktoś, kiedyś korzystał ze świadczeń MOPSU, wtedy proszę drwić i się naśmiewać. Ludzie życzę Wam żebyście nigdy nie musieli korzystać z tej instytucji. Dziękuję Radnej za poruszenie tej sprawy.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:25
Tak myślę, że miasto to za mało najlepiej na forum całej Polski, ew do Brukseli.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:23
To może niech Pani Ala wystąpi na forum całego miasta.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 12:30
Pani Alu, dobra robota, nie jest tak pięknie jak mówią na forum czytelnicy. Bardzo dobrze, że Pani poruszyła ten problem. Petenci siedzą cicho, nie mają innego wyjścia. Problem dotyczy całej Polski.
Avatar
obserwator / 27 lutego 2017 o 20:19
Fałszywa świadomość czasami doprowadza ludzi do obłędu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 18:05
222222
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:30
Czy w życiu prywatnym też jest Pani taką krytykantką?? Czy do rady miasta tylko po to Pani weszła aby czuwać nad MOPS-em??
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 07:44
Alicja - oszczędź wstydu sobie i miastu, które reprezentujesz.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 22:18
W każdym Urzędzie są ludzie. A niby skąd ci urzędnicy się wzięli, skąd wyrośli no chyba z nas. Jacy jesteśmy takich mamy urzędników. Nie próbujmy zmieniać kogoś, najlepiej zacząć od siebie a wtedy wszyscy w około się zmienią. Czy sesja tylko tego dotyczyła?? Czy na sesję przychodzi tylko Pani Łagowska??
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 0 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 12 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!