środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radna Łagowska: Mieszkańcy są oceniani, że są "tacy i owacy"

Dodano: 26 lutego 2017, 12:18
Autor: Ewelina Burda

Za dużo oceniania, za mało rozwiązywania problemów. Tak zdaniem radnej Alicji Łagowskiej, działają niektórzy urzędnicy/ fot. archiwum
Za dużo oceniania, za mało rozwiązywania problemów. Tak zdaniem radnej Alicji Łagowskiej, działają niektórzy urzędnicy/ fot. archiwum

Radna Alicja Łagowska (niezależna) krytykuje miejskich urzędników za nieprofesjonalne podejście do mieszkańców. Jej zdaniem, za dużo jest oceniania, a za mało rozwiązywania problemów. Władze Białej Podlaskiej obiecują przyjrzeć się sprawie.

- Mieszkańcy Białej Podlaskiej którzy zwracają się o wyjaśnienie swoich spraw, najpierw są oceniani, w pewien sposób obrażani, że są "tacy i owacy". Spotkałam się z tym u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ostatnio na komisji rewizyjnej to samo zaprezentowała prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej - zwracała się do władz miasta radna Alicja Łagowska na piątkowej sesji. - Ja przy swoich kolegach z tej komisji reagowałam, bo to mnie bardzo boli. Przychodzi osoba, chce wyjaśnić sprawę, a najpierw jest ocena, co ta pani robi, czym się zajmuje, niektórych rzeczy nie chcę przytaczać- relacjonowała Łagowska, która już zdążyła zwrócić m.in. uwagę dyrektor MOPS aby pouczyła swoich pracowników. - Tego życzę również kolegom radnym, aby pochylać się nad wyborcami na innej zasadzie, nie oceniać, tylko rozwiązywać problemy - stwierdziła radna niezależna.

Władze miasta obiecały przyjrzeć się sprawie. - My jesteśmy tutaj dla służby. Spróbuję porozmawiać i dowiedzieć się czy takie zachowania były, jeżeli tak, to zwrócimy uwagę na to - zapewnił Adam Chodziński zastępca prezydenta.

Z kolei drugi zastępca Michał Litwiniuk wyraził nadzieję że to jednostkowe sygnały. - Staramy sie zwracać uwagę na profesjonalizm. Dzięki temu rzadko spotykamy się ze skargami. Poza tym w ciągu ostatnich miesięcy urzędnicy uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym profesjonalizmu obsługi interesentów- zauważył. - Każdy z urzędników jest jednak człowiekiem i jakieś zachowania mogą sprowokować do pewnych słabości. Z pokorą przyjmujemy wszystkie uwagi. Wskazane przez radną przykłady będą wyjaśnione - podkreślił Litwiniuk.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 marca 2017 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co takiego powiedziała, urzędnikom nic nie można powiedzieć. Kadencyjność 2 lata, skończy się wzajemna adoracja!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś, kiedyś korzystał ze świadczeń MOPSU, wtedy proszę drwić i się naśmiewać. Ludzie życzę Wam żebyście nigdy nie musieli korzystać z tej instytucji. Dziękuję Radnej za poruszenie tej sprawy.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak myślę, że miasto to za mało najlepiej na forum całej Polski, ew do Brukseli.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może niech Pani Ala wystąpi na forum całego miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Alu, dobra robota, nie jest tak pięknie jak mówią na forum czytelnicy. Bardzo dobrze, że Pani poruszyła ten problem. Petenci siedzą cicho, nie mają innego wyjścia. Problem dotyczy całej Polski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!