wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radna straciła darmowe przejazdy, oskarża o to prezydenta. Dostała od niego bilety

Dodano: 29 września 2017, 12:01
Autor: Ewelina Burda

Podczas czwartkowej sesji rady miasta prezydent wręczył radnej bilety jednorazowe. Ale Alicja Łagowska je zwróciła
Podczas czwartkowej sesji rady miasta prezydent wręczył radnej bilety jednorazowe. Ale Alicja Łagowska je zwróciła (fot. Ewelina Burda)

Prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS) grozi sądem radnej Alicji Łagowskiej. Jego zdaniem radna dopuściła się zniesławienia, bo powiedziała, że utrata uprawnień do bezpłatnych przejazdów, to zemsta władz miasta

Prezydenci w swojej arogancji zablokowali mi kartę elektroniczną z uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów. Nie wiem, na jakiej podstawie mi to zrobiono, bo nie poinformowano mnie o tym na piśmie. Włodarze miasta mszczą się za moje niezależne wypowiedzi – oświadczyła Alicja Łagowska na wczorajszej sesji rady miasta i poprosiła, by radni zbadali tę sprawę.

A chodzi o uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, które radna nabyła w 2013 roku. Podstawą miał być przyznany jej wówczas przez Prezydenta RP Krzyż Wolności i Solidarności. Ale podczas niedawnej kontroli biletów okazało się, że radna ma już zablokowaną kartę z uprawnieniami. Co ostatecznie skończyło się mandatem.

– Z ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z 2015 roku wynika, że Krzyż Wolności i Solidarności upoważnia do ubiegania się w urzędzie do spraw kombatantów o specjalną legitymację, na podstawie której można bezpłatnie jeździć środkami komunikacji. Sam Krzyż nie uprawnia do tego. To nie jest nasz wymysł. Tak stwierdził Sejm – tłumaczył radnej prezydent Dariusz Stefaniuk.

Ale na tym się nie skończyło. – W swoim oświadczeniu stwierdza pani, że stosujemy zemstę. W związku z tym, że to nie dotyczy tylko mnie, ma pani szansę nas przeprosić, a jeżeli tego Pani nie zrobi, to spotkamy się w sądzie i będzie miała pani proces o zniesławienie – zagroził radnej Stefaniuk, tłumacząc, że robi tak, aby „przeciąć insynuacje, które radna Łagowska stosuje od początku kadencji wobec niego i jego urzędników”. A później wręczył jej papierowe, jednorazowe bilety MZK.

– Jeżeli ma pani problem, że odebrano pani uprawnienia, to za własne pieniądze kupiłem pani te bilety – powiedział, przekazując je Łagowskiej. Ta jednak nie przyjęła podarunku.

– Nie boję się tego, że spotkamy się w sądzie – podkreśla radna niezależna. – Wyjaśnię tę sprawę i zobaczymy, kto kogo będzie przepraszał. Wyborcy dowiedzą się, kto miał rację. Ja sobie sama tego Krzyża nie nadałam, ani tych uprawnień nie wymusiłam – zaznacza na koniec radna, która od lat 80. była związana z ruchem „Solidarności”.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2017 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stefaniuk się sam już zniesławił ,bo dołączył do grupy największych wazeliniarzy PIS-u.W mieście nic nie robi ,a tylko reklamę pod siebie. Niech wyjaśni za co i dlaczego jego "blondynka" dostała posadę w radzie nadzorczej s-ki skarbu państwa?
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wina tuska i cyklistow.
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Alicjo, była Pani jastrzębiem w dawnej Polsce, działała Pani w organizacji, niszcząc porządnych ludzi, zachowywała sie Pani wysoce naganie. Teraz ma Pani zapłatę. Dawna solidarność to dzisiejsza sekta pisowska, która szkodzi Polsce i Polakom, to malwersant Bierecki, to chory Kaczyński i jego pieski, to Stefaniuk, ślepy wyznawca kierownictwa sekty. ..........masz babo za swoje.
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdjęcie = fenomen, zastępujące milion słów. Teraz widzimy i wiemy, że demo - kratycznie wybrany przez nas prezydent, wstał od biurka, stanął i stoi na stanowisku
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny PSL straci mandat za fałszerstwo wyborcze - samorządowiec sfałszował listy poparcia przed wyborami dopisując na nich 87 podpisów. - ale w mediach CISZA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!