niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radna z PO dostała pracę w miejskiej spółce. "Nie widzę tu konfliktu"

Dodano: 24 września 2017, 13:11
Autor: Ewelina Burda

Małgorzata Zubkowicz-Demczuk (obok Renaty Stefaniuk) dostała pracę w miejskiej spółce/ fot. Biała Pozytywka
Małgorzata Zubkowicz-Demczuk (obok Renaty Stefaniuk) dostała pracę w miejskiej spółce/ fot. Biała Pozytywka

Małgorzata Zubkowicz - Demczuk, bialska radna z PO dostała pracę w miejskiej spółce Wod-Kan. Zdaniem naszego czytelnika Tomasza to przykład nepotyzmu.

Zubkowicz -Demczuk pracuje na stanowisku dyspozytora w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów, podlegającym pod Bialskie Wodociągi i Kanalizację Wod-Kan.

- W związku z odejściem na emeryturę dwóch kierowników, dokonaliśmy przesunięć kadrowych, podzieliliśmy kompetencje pomiędzy innych pracowników, którym przybyło obowiązków. Potrzebowaliśmy jednak osoby na stanowisko pomocnicze, administracyjne - tłumaczy Mirosław Kapłan, prezes spółki. - Podanie pani Zubkowicz-Demczuk leżało u nas od jakiegoś czasu. Nie widzę tu konfliktu, to najniższe administracyjne stanowisko. Konkursów się w takich przypadkach nie przeprowadza. Żadnej szczególnej procedury nie stosowaliśmy - podkreśla Kapłan.

- Historia tej pani radnej jest dowodem na to w jak bardzo nieodpowiedzialny sposób partie polityczne i władza dobierają ludzi na stanowiska - uważa z kolei nasz czytelnik Tomasz. Jego zdaniem zatrudnienie radnej to przykład kolesiostwa. 

Ale Zubkowicz-Demczuk odpiera te zarzuty.  - Jak każda osoba poszukująca pracy zaczęłam składać CV tam gdzie chciałabym podjąć pracę. To że jestem radną, nie znaczy że nie mogę pracować na stanowisku takim jak każda inna osoba - mówi radna PO.

Przypomnijmy że w bialskiej radzie przewagę mają radni PiS. - Po złożeniu CV w różnych miejscach zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do Wod-Kanu i nie tylko. Moje doświadczenie i kwalifikacje przyczyniły się do tego że zostałam zatrudniona w spółce miejskiej. Nie widzę tutaj żadnych powodów, żeby osądzać mnie o "kolesiostwo" - podkreśla Zubkowicz-Demczuk, która udziela się również w stowarzyszeniu "Biała Poztywka", którego prezesem jest Renata Stefaniuk, żona prezydenta Białej Podlaskiej.

- Jestem osobą publiczną, znaną i to nie znaczy że nie mogę pracować na godnym stanowisku - dodaje Zubkowicz-Demczuk.

Co na to urząd miasta? - Prezydent nie ma wpływu na działalność bieżącą spółki, a tym bardziej nie obsadza każdego wolnego stanowiska w miejskich instytucjach. Przypomnijmy, że w jednostkach podległych oraz spółkach pracuje kilka tysięcy osób. Jeżeli taka osoba została zatrudniona, to dokonał tego prezes zarządu - zaznacza Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Tymczasem, radna przyznaj, że jest zadowolona z nowej pracy. - Mam duży zakres obowiązków, w sumie 23 pozycji. Praca daje mi dużą satysfakcję ponieważ robię to co lubię - podkreśla. Chodzi m.in. o wystawianie faktur, kwalifikację odpadów, wystawianie świadectw pochodzenia, sprawozdania.  - Tym którzy nie mogą przeżyć że pracuję tam gdzie pewnie inni też by chcieli, to powiem krótko. Nie poddawajcie się i składajcie aplikacje. Być może też wam się uda - mówi na koniec radna PO.

Wielbiciel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(50) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wielbiciel
Wielbiciel (9 października 2017 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwielbiam tą osobowość, jest jedyna w swoim rodzaju,ma wielkie serce,wspaniałą duszę i nie jedna osoba jej do pięt nie dorasta,od młodych lat mi się podoba,uwielbiałem jej żarty,a Wy prostacy swoją słabością,zazdrością tylko i wyłącznie sobie krzywdę robicie,zastanówcie się co piszecie bo nie wiecie kiedy odbije się piłeczka której napewno nie złapiecie.  Szacunek Gosiu!
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2017 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do EWA - skąd wiesz? Ja widzę,że Ty masz problem i to duży bo z głową!
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2017 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stefaniukowa "blondynka"/żona prezydenta z PIS/ dostała fuchę w spółce skarbu państwa i nikt nie dostrzega sprzeczności interesów? A prezydent miasta Lublina zasiada w spółce skarbu państwa i nie ma sprzeczności interesów? Są tylko sprzeczności interesow dla "małych",którzy powinni pamiętać,że nie wybiera się do władz "gamoni".!
Rozwiń
Ewa
Ewa (6 października 2017 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież ona z ortografii noga, z rachunków noga i tacy ludzie nas reprezentują? Szok!
Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2017 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wycie POstkomuchów odrywanych od koryt - bezcenne :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (50)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!