poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radni myślą o kredycie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2002, 14:29
Autor: (juwi)

Budowa wodociągu, szkoły i mostu pochłoną najwięcej pieniędzy z tegorocznego budżetu gminy Ulan Majorat. Trzeba uregulować zaległości z ubiegłego roku za budowę wodociągu w Kępkach. Gmina jest winna wykonawcy 110 tysięcy złotych.

Na budowany w Domaszewnicy most potrzeba 300 tysięcy a na zakup pługów do odśnieżania 11 tysięcy złotych. Stabilizacja dróg pochłonie 55 tysięcy. Lepiej będzie wyglądać otoczenie szkół w Kępkach i Żyłkach. Gmina planuje tam budowę boisk do piłki nożnej i ogrodzenia.
Na budowaną szkołę w Sobolach samorząd wyda w tym roku 496 tysięcy, w tej kwocie mieści się 80 tysięcy złotych na wyposażenie. Utworzenie punktu żywienia uczniów w tej szkole ma kosztować 10 tysięcy złotych. Cztery tysiące wyda na to gmina a sześć przeznaczy wojewoda.
Remont nie ominie szkoły w Zakrzewie, wymiana stolarki okiennej będzie kosztować 25 tysięcy złotych. Samochód strażacki dla Domaszewnicy to 25 tysięcy złotych. Jedynym zakupem dla urzędu gminy będzie w tym roku komputer za 5 tysięcy złotych.
Tegoroczne wydatki gminy wyniosą ponad 7 milionów 285 tysiecy złotych a dochody 7 milionów 246 tysiecy. - Deficyt w wysokości trzydziestu dziewięciu tysięcy złotych planujemy pokryć z nadwyżek, z ubiegłych lat. Część radnych myśli o zaciągnięciu kredytu w wyskości czterystu tysięcy złotych na budowę drogi asfaltowej. To pilne, bo mamy w gminie już łącznie dziewięć kilometrów dróg, na których wykonano stabilizację z betonu, ale nie ma jeszcze na nich asfaltu. Kredyt uratowałby nas w tej sytuacji - stwierdza wójt Jan Łaski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!