niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Radni myślą o kredycie

Dodano: 21 kwietnia 2002, 14:29
Autor: (juwi)

Budowa wodociągu, szkoły i mostu pochłoną najwięcej pieniędzy z tegorocznego budżetu gminy Ulan Majorat. Trzeba uregulować zaległości z ubiegłego roku za budowę wodociągu w Kępkach. Gmina jest winna wykonawcy 110 tysięcy złotych.

Na budowany w Domaszewnicy most potrzeba 300 tysięcy a na zakup pługów do odśnieżania 11 tysięcy złotych. Stabilizacja dróg pochłonie 55 tysięcy. Lepiej będzie wyglądać otoczenie szkół w Kępkach i Żyłkach. Gmina planuje tam budowę boisk do piłki nożnej i ogrodzenia.
Na budowaną szkołę w Sobolach samorząd wyda w tym roku 496 tysięcy, w tej kwocie mieści się 80 tysięcy złotych na wyposażenie. Utworzenie punktu żywienia uczniów w tej szkole ma kosztować 10 tysięcy złotych. Cztery tysiące wyda na to gmina a sześć przeznaczy wojewoda.
Remont nie ominie szkoły w Zakrzewie, wymiana stolarki okiennej będzie kosztować 25 tysięcy złotych. Samochód strażacki dla Domaszewnicy to 25 tysięcy złotych. Jedynym zakupem dla urzędu gminy będzie w tym roku komputer za 5 tysięcy złotych.
Tegoroczne wydatki gminy wyniosą ponad 7 milionów 285 tysiecy złotych a dochody 7 milionów 246 tysiecy. - Deficyt w wysokości trzydziestu dziewięciu tysięcy złotych planujemy pokryć z nadwyżek, z ubiegłych lat. Część radnych myśli o zaciągnięciu kredytu w wyskości czterystu tysięcy złotych na budowę drogi asfaltowej. To pilne, bo mamy w gminie już łącznie dziewięć kilometrów dróg, na których wykonano stabilizację z betonu, ale nie ma jeszcze na nich asfaltu. Kredyt uratowałby nas w tej sytuacji - stwierdza wójt Jan Łaski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24