piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Radni podnieśli podatki. Podwyżki uderzą w najbiedniejszych

Dodano: 29 grudnia 2010, 19:07
Autor: (pim)

Rada Miasta Biała Podlaska już w pełnym składzie przystąpiła w środę do ostrej pracy. Zaczęła od podwyżek stawek podatku od nieruchomości.

W 2011 r. właściciele gruntów będą płacić w przypadku gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej po 0,67 zł od mkw. powierzchni.

Właściciele budynków zapłacą zaś za 1 mkw.:
- 0,51 zł od mieszkań;
- 18,03 zł od lokali, w których prowadzą działalność gospodarczą,
- 3,91 zł od gabinetów lekarskich i stomatologicznych,
- 5,93 zł od garaży i komórek
- oraz 2 proc. od budowli.

Przeciwko tym podwyżkom protestował w imieniu klubu PiS radny Dariusz Stefaniuk.

- Nasz klub jako jedyny był przeciwny podwyżkom stawek podatku od nieruchomości - mówi Stefaniuk. - Przez 5 lat podatki od nieruchomości nie wzrastały, ale wpływy do kasy miasta rosły dzięki poprawionej ściągalności podatku. Naszym zdaniem, niesprawiedliwa jest opłata od komórek i garaży w których trzyma się np. grabie itp. (5,93 zł) w porównaniu z gabinetami lekarskimi (3,91zł ), które mają specjalną ulgę. Takie rozwiązanie uderza po raz kolejny w najbiedniejszych mieszkańców miasta, dlatego proponowaliśmy rozważenie zmniejszenia podatku od budynków gospodarczych - podkreśla wiceprzewodniczący Stefaniuk.

- Zaapelowałem do radnych PO którzy uważają się za liberałów i mówią, że niskie podatki generują rozwój, aby nie głosowali za propozycją prezydenta. Moje apele do PO nie skutkowały. Zdecydował interes polityczny - dodaje Stefaniuk.

Na środowej sesji uzupełniony został skład Rady Miasta w Białej Podlaskiej. Anatol Kierdaszuk (AS), Grzegorz Głowiński (SLD) i Stefan Parafiniuk (PO) zastąpili osoby, które zrzekły się mandatu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24