sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Radni pokłócili się przy dzieleniu się opłatkiem

Dodano: 30 grudnia 2010, 18:41
Autor: (pim)

Opłatek i życzenia świąteczno-noworoczne nie powstrzymały radnych powiatu bialskiego od ostrych komentarzy. Do słownych przepychanek doszło na dwóch sesjach w czwartek.

Doszło do słownego pojedynku pomiędzy Przemysławem Litwiniukiem, przewodniczącym Rady Powiatu Bialskiego, a Markiem Uścińskim, szefem klubu PiS.

– Jesteśmy tu wszyscy trzeźwi. Miałem okazję każdego obwąchać przy dzieleniu się opłatkiem – zaznaczył Litwiniuk polemizując z Uścińskim w sprawie porządku sesji oraz zgłaszania radnych do komisji samorządowych. - Proszę nie robić zamętu. Wszystko jest lege artis! Proszę nie strugać.... Nie chcę za dużo powiedzieć – mówił przewodniczący.

Tymczasem Marek Uściński protestował m.in. przeciwko opóźnianiu powoływania przez radę i opiniowaniu składu komisji przez zarząd powiatu oraz przeciwko marginalizacji jego klubu przy przydzielaniu radnych do komisji.

- Chociaż PiS zdobył czwartą cześć mandatów, to jednak został zepchnięty przez koalicję na margines rady. Nie pozwolono naszym radnym pracować w więcej niż jednej komisji. Bezprawnie odmówiono prawa uczestnictwa w pracy kilku komisji. Takie działanie nie ma nic wspólnego z demokracją. W naszym przygranicznym powiecie jest jak w Białorusi! – podkreśla Uściński i zapowiada złożenie protestu do wojewody lubelskiego. Dodaje, że koalicji zapewne chodziło o skok na kasę.

Przewodniczący komisji otrzymują po około 1800 zł miesięcznie, a wiceprzewodniczący po około 1500 zł. Za udział w komisji radny dostaje po kilkadziesiąt złotych dodatku. Z opozycji tylko jeden radny został wiceprzewodniczącym.

Marek Uściński próbował też bezskutecznie przeciwstawić się przyznaniu staroście Tadeuszowi Łazowskiemu maksymalnego wynagrodzenia, czyli 12 365,22 zł (brutto), proponował ograniczyć je o 30 proc. ze względu na rosnące zadłużenie powiatu.

Zdecydowana większość rady odrzuciła ten wniosek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24