piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radni pokłócili się przy dzieleniu się opłatkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2010, 18:41
Autor: (pim)

Opłatek i życzenia świąteczno-noworoczne nie powstrzymały radnych powiatu bialskiego od ostrych komentarzy. Do słownych przepychanek doszło na dwóch sesjach w czwartek.

Doszło do słownego pojedynku pomiędzy Przemysławem Litwiniukiem, przewodniczącym Rady Powiatu Bialskiego, a Markiem Uścińskim, szefem klubu PiS.

– Jesteśmy tu wszyscy trzeźwi. Miałem okazję każdego obwąchać przy dzieleniu się opłatkiem – zaznaczył Litwiniuk polemizując z Uścińskim w sprawie porządku sesji oraz zgłaszania radnych do komisji samorządowych. - Proszę nie robić zamętu. Wszystko jest lege artis! Proszę nie strugać.... Nie chcę za dużo powiedzieć – mówił przewodniczący.

Tymczasem Marek Uściński protestował m.in. przeciwko opóźnianiu powoływania przez radę i opiniowaniu składu komisji przez zarząd powiatu oraz przeciwko marginalizacji jego klubu przy przydzielaniu radnych do komisji.

- Chociaż PiS zdobył czwartą cześć mandatów, to jednak został zepchnięty przez koalicję na margines rady. Nie pozwolono naszym radnym pracować w więcej niż jednej komisji. Bezprawnie odmówiono prawa uczestnictwa w pracy kilku komisji. Takie działanie nie ma nic wspólnego z demokracją. W naszym przygranicznym powiecie jest jak w Białorusi! – podkreśla Uściński i zapowiada złożenie protestu do wojewody lubelskiego. Dodaje, że koalicji zapewne chodziło o skok na kasę.

Przewodniczący komisji otrzymują po około 1800 zł miesięcznie, a wiceprzewodniczący po około 1500 zł. Za udział w komisji radny dostaje po kilkadziesiąt złotych dodatku. Z opozycji tylko jeden radny został wiceprzewodniczącym.

Marek Uściński próbował też bezskutecznie przeciwstawić się przyznaniu staroście Tadeuszowi Łazowskiemu maksymalnego wynagrodzenia, czyli 12 365,22 zł (brutto), proponował ograniczyć je o 30 proc. ze względu na rosnące zadłużenie powiatu.

Zdecydowana większość rady odrzuciła ten wniosek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!