piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Rado Ministrów pomóż

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2002, 20:04

O szybkie zajęcie stanowiska popierającego inwestycje zagranicznego kapitału w Białej Podlaskiej, wartości kilku miliardów dolarów, zwrócił się w minioną środę wieczorem do premiera Leszka Millera poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk.

Jego wniosek w tej sprawie solidarnie poparli wszyscy posłowie PSL z województwa (Arkadiusz Bratkowski, Leszek Świętochowski, Tadeusz Polański, Zdzisław Podkański, Ryszard Stanibuła). Monit do szefa rządu podpisali również Szczepan Skomra z SLD i Stanisław Żmijan z PO.
- Od kilkunastu miesięcy trwa, jak dotychczas bezskuteczny, proces uzyskania zgody na przekazanie gruntów leśnych na terenie gminy Biała Podlaska z przeznaczeniem na lokalizację planowanych przez spółkę Epit & Korporacja Rozwoju Wschód Zachód obiektów - stwierdza Franciszek Jerzy Stefaniuk.
Po czym wyjaśnia szefowi rządu, że inwestycja pod nazwą "Lotnisko i strefa gospodarcza Biała Podlaska” to zainwestowanie na Podlasiu przez wyłącznie kapitał zagraniczny 2,3 miliarda dolarów oraz jak zapewniają potencjalni inwestorzy stworzenie około 40 tysięcy nowych miejsc pracy. Z przedsięwzięciem polsko-tureckiej spółki wiąże się budowa autostrady i szybkiej kolei z Warszawy do Terespola. To kolejne 3,4 miliona dolarów, które pozostaną w Polsce, argumentuje poseł.
Przekonuje też, że wszystkie planowane przedsięwzięcia powinny być w gestii zainteresowania nie tylko ministra środowiska, ale również innych szefów resortów, ponieważ dotyczą różnych dziedzin gospodarki narodowej.
- Biorąc pod uwagę możliwość zaangażowania tak dużej ilości kapitału zagranicznego, przy akceptacji i rozbudzonej nadziei społeczeństwa na nowe miejsca pracy, Rada Ministrów powinna wyrazić swoją wolę poparcia, co umożliwi pokonanie wszelkich barier i dotychczasowych trudności o charakterze formalnym. Będzie do jednocześnie wymierny krok ze strony Rządu, zapowiedziany w expose, wymiernie mówiący o konieczności wejścia Polski na ścieżkę szybkiego rozwoju - stwierdza parlamentarzysta z Podlasia.
Odwołuje się przy tym do publicznych obietnic prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego złożonych podczas wrześniowej wizyty w Białej, kiedy tenże obiecał poparcie dla rozwoju miasta nad Krzną.
Podkreśla także, iż w listopadzie osobiście informował szefa rządu o niezbędnej i pilnej potrzebie wsparcia przez Radę Ministrów inwestycji związanej z lotniskiem i strefą gospodarcza na Podlasiu. Czy głos i wola naszych parlamentarzystów pod przewodnictwem Franciszka Jerzego Stefaniuka zostaną uwzględnione zobaczymy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!