sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Rado Ministrów pomóż

Dodano: 20 stycznia 2002, 20:04

O szybkie zajęcie stanowiska popierającego inwestycje zagranicznego kapitału w Białej Podlaskiej, wartości kilku miliardów dolarów, zwrócił się w minioną środę wieczorem do premiera Leszka Millera poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk.

Jego wniosek w tej sprawie solidarnie poparli wszyscy posłowie PSL z województwa (Arkadiusz Bratkowski, Leszek Świętochowski, Tadeusz Polański, Zdzisław Podkański, Ryszard Stanibuła). Monit do szefa rządu podpisali również Szczepan Skomra z SLD i Stanisław Żmijan z PO.
- Od kilkunastu miesięcy trwa, jak dotychczas bezskuteczny, proces uzyskania zgody na przekazanie gruntów leśnych na terenie gminy Biała Podlaska z przeznaczeniem na lokalizację planowanych przez spółkę Epit & Korporacja Rozwoju Wschód Zachód obiektów - stwierdza Franciszek Jerzy Stefaniuk.
Po czym wyjaśnia szefowi rządu, że inwestycja pod nazwą "Lotnisko i strefa gospodarcza Biała Podlaska” to zainwestowanie na Podlasiu przez wyłącznie kapitał zagraniczny 2,3 miliarda dolarów oraz jak zapewniają potencjalni inwestorzy stworzenie około 40 tysięcy nowych miejsc pracy. Z przedsięwzięciem polsko-tureckiej spółki wiąże się budowa autostrady i szybkiej kolei z Warszawy do Terespola. To kolejne 3,4 miliona dolarów, które pozostaną w Polsce, argumentuje poseł.
Przekonuje też, że wszystkie planowane przedsięwzięcia powinny być w gestii zainteresowania nie tylko ministra środowiska, ale również innych szefów resortów, ponieważ dotyczą różnych dziedzin gospodarki narodowej.
- Biorąc pod uwagę możliwość zaangażowania tak dużej ilości kapitału zagranicznego, przy akceptacji i rozbudzonej nadziei społeczeństwa na nowe miejsca pracy, Rada Ministrów powinna wyrazić swoją wolę poparcia, co umożliwi pokonanie wszelkich barier i dotychczasowych trudności o charakterze formalnym. Będzie do jednocześnie wymierny krok ze strony Rządu, zapowiedziany w expose, wymiernie mówiący o konieczności wejścia Polski na ścieżkę szybkiego rozwoju - stwierdza parlamentarzysta z Podlasia.
Odwołuje się przy tym do publicznych obietnic prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego złożonych podczas wrześniowej wizyty w Białej, kiedy tenże obiecał poparcie dla rozwoju miasta nad Krzną.
Podkreśla także, iż w listopadzie osobiście informował szefa rządu o niezbędnej i pilnej potrzebie wsparcia przez Radę Ministrów inwestycji związanej z lotniskiem i strefą gospodarcza na Podlasiu. Czy głos i wola naszych parlamentarzystów pod przewodnictwem Franciszka Jerzego Stefaniuka zostaną uwzględnione zobaczymy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!