środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Podczas ostatniej zbiórki, dokonano uroczystego wciągnięcia na maszt polskiej flagi narodowej
Podczas ostatniej zbiórki, dokonano uroczystego wciągnięcia na maszt polskiej flagi narodowej

We wtorek na lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej uczczono rocznicę Święta Lotnictwa. Dla bialskiej Komendy Lotniska nr 3 i Ośrodka Szkolenia Lotniczego to ostatnie takie spotkanie na Podlasiu. Już za kilka miesięcy, po 25 latach pobytu lotnicy definitywnie opuszczą gród nad Krzną.

- Dla nas wszystkich to bardzo smutna i trudna sytuacja. Ostatnia zbiórka po tylu latach obecności na podlaskiej ziemi jest ciężkim przeżyciem. Myślę, że dla wielu bialczan będzie brakować na co dzień widoku munduru oraz dźwięku samolotów i śmigłowców - mówi mjr Ryszard Olik, oficer prasowy Komendy Lotniska.
Wszyscy zebrani, mimo podniosłej atmosfery nie kryli, że boją się o niepewną przyszłość pracowników likwidowanej jednostki. Dowódca Ośrodka Szkolenia Lotniczego, ppłk pilot Adam Ziółkowski wyraził nadzieję, że pomoc dla zwalnianych popłynie z różnych źródeł, w tym ze strony urzędu miasta. - Wojsko ma pewne możliwości pomocy zwalnianym żołnierzom i pracownikom cywilnym, ale to nie wystarczy. Potrzebna jest współpraca ze strony innych. Mam nadzieję, że również władze miasta przyczynią się do tego, że nasi wartościowi pracownicy będę mogli odnaleźć się w cywilu - podkreśla ppłk A. Ziółkowski. Prezydent miasta powiedział Dziennikowi, że chęć pomocy jest, ale w świetle gigantycznego bezrobocia prognozy są raczej pesymistyczne. Tylko nieliczni mają szansę na stałe zatrudnienie. - To są sprawy niezmiernie trudne, bo możliwości miasta są ograniczone. Poza użyciem nieformalnych "wpływów” i rozmów z różnymi firmami oraz instytucjami nic nie można obiecać dla tych ludzi - twierdzi prezydent Andrzej Czapski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!