piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Będzie droga dojazdowa? Urzędnicy swoje, radny swoje

Dodano: 13 stycznia 2016, 10:49
Autor: eb

Droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych przy ul. Budowlanych w Radzyniu Podlaskim jest uzgodniona z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - przekonują władze miasta. Radny powiatowy Mariusz Skoczylas zarzuca jednak miastu opieszałość.

Przy ul. Budowlanych znajduje się m.in. duży zakład B.Braun. Są tu też tereny inwestycyjne miasta. Od wielu lat miasto starało się o uzgodnienie planu zagospodarowania przestrzennego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Bo w planach jest m.in. droga dojazdowa z drogi krajowej nr 19, którą zarządza GDDKiA.

– Byłem na sesji rady miasta 28 października i słuchając wypowiedzi burmistrza zapamiętałem, że wjazd na teren zakładu B.Braun jest załatwiony. Udałem się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie i tam usłyszałem, że nic nie zostało załatwione – mówił na ostatniej sesji radny powiatowy i pracownik zakładu B.Braun Mariusz Skoczylas. -  W tym zakładzie może pracować 350 osób z całego powiatu. Fabryka ma duże tereny inwestycyjne, gdzie może powstać nawet dziesięć hal. W kwietniu do użytku będzie oddany nowy obiekt i miałem nadzieję, że gdy przyjedzie właściciel, będzie tam już droga, ale jestem niepoprawnym optymistą – stwierdził Skoczylas.

Tymczasem, władze miasta przekonują, że sprawa jest w toku. - Połączenie komunikacyjne terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Międzyrzeckiej i Budowlanych z drogą krajową nr 19 jest dla Radzynia sprawą bardzo ważną i pilną. Ułatwi działalność i rozwój zakładu B. Braun oraz ściągnięcie na to miejsce nowych inwestorów –przekonuje Anna Wasak, asystentka burmistrza Radzynia. – Opracowaliśmy  projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i w tych zmianach jest zaplanowana droga publiczna dojazdowa, mająca obsłużyć tereny inwestycyjne położone na zachód od DK19, w tym tereny zakładu B. Braun. Jest też wskazane skrzyżowanie. Wielkość terenu przewidzianego pod skrzyżowanie jest wystarczająca do lokalizacji w tym miejscu ronda – tłumaczy z kolei Jan Gryczon naczelnik Wydziału Inwestycji radzyńskiego magistratu.  - Obecnie lokalizacja drogi jest już uzgodniona. GDDKiA ją zaakceptowała. Jest problem z uzgodnieniem innych spraw, w związku z czym złożony został kolejny wniosek o uzgodnienie – dodaje  Gryczon.

 - Na  spotkaniu w ubiegłym tygodniu uzgodniliśmy poprawki jakie mają znaleźć się w planie zagospodarowania przestrzennego dla tego fragmentu miasta - mówi z kolei Krzysztof Nalewajko rzecznik GDDKiA w Lublinie. -  Do końca tego tygodnia mamy otrzymać plan w ostatecznej wersji, który zostanie w jak najszybszym terminie przez nas uzgodniony-zapewnia rzecznik.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!