poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Bulwar nad Białką z opóźnieniem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2012, 16:48
Autor: E.Z.

 (Archiwum)
(Archiwum)

Wykonawca cały czas zapewnia, że zdąży wykonać wszystkie prace przed terminem, który jest ustalony na 28 września, jednak jest to mało realne. Najbardziej prawdopodobny jest koniec listopada.

Gdyby termin nie został dotrzymany, miasto wyciągnie konsekwencje zapisane w umowie.

– Nie zgłoszono, że może nastąpić nie dotrzymanie terminu, ani nie poproszono o jego przesunięcie. Miasto jednak zgłosiło wniosek o przesunięcie terminu zakończenia na 15 listopada i obecnie czekamy na decyzję. Rozliczenie ma natomiast nastąpić 31 grudnia – mówi Stanisław Karpiński, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i planowania przestrzennego w Urzędzie Miasta.

W środę nastąpiło przekazanie placu budowy dla całego zakresu obiektu. Wykonane są już parkingi, podbudowy, trwają roboty ziemne. Prawdopodobnie w poniedziałek robotnicy zaczną układać kostkę.

Miasto otrzymało też zgody na przebudowę przepustu rzecznego, budowę przyłącza energetycznego, oświetlenia terenu i instalację kamer. Dla pieszych zostanie zrobiona kładka przez rzekę Białkę w okolicach ul. Chomiczewskiego. Dokumenty zostały już przekazane wykonawcy.

Ścieżka będzie mieć trasę od ulicy Kleeberga, do ulicy Leśnej. Na radzyński bulwar nad Białką składa się turystyczna ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki, o długości 3290 metrów, wraz z parkingami dla samochodów – 20 miejsc, toaletami, tablicami informacyjnymi, stojakami na rowery. Będzie też monitoring. 36 latarni zasilanych będzie bateriami słonecznymi.

Na pozostałych 33 zamontowane zostanie oświetlenie energooszczędne. Koszt projektu wynosi blisko 4 mln. zł. Miasto liczy na 70 procentowe dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!