niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski. Druga szansa na Pałac Potockich. Obniżyli czynsz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2013, 23:50
Autor: (IZI)

Pałac Potockich (Archiwum)
Pałac Potockich (Archiwum)

Starosta ogłosił drugi ustny przetarg na dzierżawę pałacu Potockich. Stawka czynszu spadła o połowę.

Ustny nieograniczony przetarg odbędzie się 7 października, w samo południe. Do wydzierżawienia jest ponad 3400 mkw. budynku (główny korpus i wschodnie skrzydło pałacu) oraz sześciohektarowy park i stawy.

To druga w tym roku próba znalezienia dzierżawcy. – W pierwszym przetargu nie było zainteresowania. W związku z tym wystąpiliśmy do wojewody o zgodę na wprowadzenie zmian – mówi Włodzimierz Bilski, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

– W drugim przetargu wydłużyliśmy okres dzierżawy nieruchomości do 30 lat i obniżyliśmy wysokość czynszu wywoławczego do 10 zł netto za metr kwadratowy.

Przy pierwszym przetargu proponowano 10-letnią dzierżawę i czynsz w wysokości 20 zł netto. Tak jak wówczas, tak również tym razem, opłata ma być naliczana jedynie od powierzchni budynku (bez przylegającego terenu).


Dzierżawca będzie mógł wykorzystać pałac np. do prowadzenia hotelu, obiektu gastronomicznego, działalności kulturalno-turystycznej, oświatowej albo usługowo-handlowej. Budynek może być też siedzibą szkoły albo instytucji. W grę wchodzi również inna nieuciążliwa działalność gospodarcza.

Umowa dzierżawy przewiduje, że nowy gospodarz pałacu będzie musiał w ciągu pięciu lat zainwestować w nieruchomość określoną kwotę. Jaką? – Będzie to zależało od sposobu wykorzystania nieruchomości
i od późniejszych uzgodnień – odpowiada Bilski.

Obecnie niezbędne naprawy wykonuje samorząd. Niedawno miasto ogłosiło przetarg na wymianę części stolarki okiennej. – Wymienionych zostanie 15 okien w pałacu wraz z wykonaniem przyległych prac tynkarskich i malarskich – mówi Mirosław Kałuski, zastępca burmistrza Radzynia Podlaskiego.

Jak przyznaje, niezbędnych prac jest więcej. Niedawno mówiło się m.in. o remoncie wieży pałacu
od strony kościoła.Pieniądze na wymianę okien przekaże starostwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!