poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Ginekologia w remoncie. Porody na wyjeździe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2014, 07:45
Autor: (eb)

Oddział ginekologiczno-położniczy w Radzyniu Podlaskim zawiesza swoją działalność. Ale tylko w sierpniu. Powód? Remont. Pacjentki będą kierowane do szpitala w Łukowie i innych placówek.

- Przystępujemy do gruntownej modernizacji bloku operacyjnego oraz remontu łazienek na oddziale ginekologiczno-położniczym z traktem porodowym - mówi Marek Zawada, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

Ginekologia znajduje się bezpośrednio pod blokiem operacyjnym, a zaplanowane prace są na tyle uciążliwe, że mogłyby zagrażać bezpieczeństwu pacjentek. We wrześniu oddział ma funkcjonować normalnie.

Na miesięczne wstrzymanie świadczeń ginekologiczno-położniczych placówka musiała otrzymać zgodę wojewody lubelskiego i NFZ. - Podpisaliśmy jednak porozumienie z dyrekcją szpitala w Łukowie. Tamtejszy oddział zobowiązał się do zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych dla naszych pacjentek w tym czasie - potwierdza Zawada.

Swojej pracy nie zawiesza jednak przyszpitalna poradnia ginekologiczno-położnicza, która w sierpniu rozszerzy swoją działalność. Będzie przyjmować więcej pacjentek niż zwykle. Natomiast w przypadkach nagłych pacjentki będą transportowane do łukowskiego szpitala.

- Zwracam się z prośbą do wszystkich pacjentek, które w najbliższym czasie będą wymagały opieki z zakresu ginekologiczno-położniczego, o zgłaszanie się po pomoc do naszej poradni. A w sytuacji porodu i innych nagłych przypadków, bezpośrednio do okolicznych szpitali. To znacznie skróci czas oczekiwania na pomoc medyczną i ograniczy stres związany z oczekiwaniem - apeluje dyrekcja.

Do poradni skierowanie nie jest wymagane. - Nie obowiązuje również rejonizacja. To oznacza, że pacjentka ma prawo dokonać wyboru, gdzie chce być leczona - dodaje Zawada.

Dyrekcja zapowiada, że po remoncie standard opieki medycznej i komfort pobytu w placówce będą jeszcze większe.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!