wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Ginekologia w remoncie. Porody na wyjeździe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2014, 07:45
Autor: (eb)

Oddział ginekologiczno-położniczy w Radzyniu Podlaskim zawiesza swoją działalność. Ale tylko w sierpniu. Powód? Remont. Pacjentki będą kierowane do szpitala w Łukowie i innych placówek.

- Przystępujemy do gruntownej modernizacji bloku operacyjnego oraz remontu łazienek na oddziale ginekologiczno-położniczym z traktem porodowym - mówi Marek Zawada, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

Ginekologia znajduje się bezpośrednio pod blokiem operacyjnym, a zaplanowane prace są na tyle uciążliwe, że mogłyby zagrażać bezpieczeństwu pacjentek. We wrześniu oddział ma funkcjonować normalnie.

Na miesięczne wstrzymanie świadczeń ginekologiczno-położniczych placówka musiała otrzymać zgodę wojewody lubelskiego i NFZ. - Podpisaliśmy jednak porozumienie z dyrekcją szpitala w Łukowie. Tamtejszy oddział zobowiązał się do zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych dla naszych pacjentek w tym czasie - potwierdza Zawada.

Swojej pracy nie zawiesza jednak przyszpitalna poradnia ginekologiczno-położnicza, która w sierpniu rozszerzy swoją działalność. Będzie przyjmować więcej pacjentek niż zwykle. Natomiast w przypadkach nagłych pacjentki będą transportowane do łukowskiego szpitala.

- Zwracam się z prośbą do wszystkich pacjentek, które w najbliższym czasie będą wymagały opieki z zakresu ginekologiczno-położniczego, o zgłaszanie się po pomoc do naszej poradni. A w sytuacji porodu i innych nagłych przypadków, bezpośrednio do okolicznych szpitali. To znacznie skróci czas oczekiwania na pomoc medyczną i ograniczy stres związany z oczekiwaniem - apeluje dyrekcja.

Do poradni skierowanie nie jest wymagane. - Nie obowiązuje również rejonizacja. To oznacza, że pacjentka ma prawo dokonać wyboru, gdzie chce być leczona - dodaje Zawada.

Dyrekcja zapowiada, że po remoncie standard opieki medycznej i komfort pobytu w placówce będą jeszcze większe.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!