piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Hodowcy będą zadowoleni. Zwierzęta znowu na targowisku

Dodano: 23 listopada 2015, 17:39
Autor: Ewelina Burda

Władze miasta otworzą targowisko gdzie będzie można handlować żywymi zwierzętami. Targowisko powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego targowiska, na terenie wydzierżawionym przez miasto od wspólnoty gruntowej/ fot. UM Radzyń
Władze miasta otworzą targowisko gdzie będzie można handlować żywymi zwierzętami. Targowisko powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego targowiska, na terenie wydzierżawionym przez miasto od wspólnoty gruntowej/ fot. UM Radzyń

W Radzyniu Podlaskim znowu będzie można handlować zwierzętami. Władze miasta zapowiadają otwarcie targowiska jeszcze w grudniu.

Targowisko będzie działać przy ul. Targowej. – W bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego targowiska, na terenie wydzierżawionym przez miasto od wspólnoty gruntowej –precyzuje Anna Wasak, asystentka burmistrza miasta. W ubiegłym roku, ówczesne władze miasta zakazały handlu żywymi zwierzętami na miejskim targowisku. Powodem miał być brak środków finansowych na konieczne dostosowanie targowiska do takiego handlu. Rolnicy z Radzynia i okolicy wiele razy zabiegali w samorządzie o otwarcie targowiska.

- Jest to zgodne z oczekiwaniami środowiska hodowców nie tylko okolic Radzynia. Liczymy, że z radzyńskiego targowiska zechcą korzystać rolnicy i hodowcy z odległych terenów naszego regionu. Ułatwi to życie rolnikom i hodowcom, ożywi działalność gospodarczą, z drugiej strony przyniesie też dodatkowy dochód miastu – uważa burmistrz Jerzy Rębek. - Jesteśmy w stanie spełnić wymagania, jakie są stawiane tego typu obiektom – dodaje.

Na miejscu już trwają prace adaptacyjne. – Gotowy  ogrodzony teren już jest. Obecnie przygotowujemy wewnętrzne wygrodzenie, utwardzamy podłoże. Zostaną też  przygotowane niezbędne pomieszczenia dla lekarza weterynarii i dla inkasenta. Trzeba też zapewnić dostęp do bieżącej wody oraz doprowadzić kanalizację. Koszty nie powinny przekroczyć 20 tys. zł – precyzuje Rębek. Targowisko ma służyć  nie tylko rolnikom.

- Będą z niego korzystali też hodowcy ptaków np. gołębi czy małych zwierząt - podkreśla Anna Wasak.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski targ
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!