piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski. Miasto rozwiązało umowę na wywóz śmieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2013, 18:09
Autor: (IZI)

Radzyń Podlaski nie będzie już korzystać z usług firmy PUK Serwis z Siedlec (Maciej Kaczanowski / Ar
Radzyń Podlaski nie będzie już korzystać z usług firmy PUK Serwis z Siedlec (Maciej Kaczanowski / Ar

Po kontroli zapadła decyzja, że miasto nie będzie już korzystać z usług firmy PUK Serwis z Siedlec.

Kontrola, którą przeprowadził Urząd Miasta, wykazała wiele uchybień. Chodziło m.in. o to, że nie wszystkie samochody do odbioru śmieci były wyposażone w system, który pozwala śledzić trasy ich przejazdu.

Po drugie, wszystkie śmieciarki powinny być na koniec każdego dnia opróżniane i powinny wracać do bazy, a tak się nie działo.

Brakowało też dokumentacji, która potwierdziłaby, że są odpowiednio często myte i dezynfekowane. Zdarzały się również przypadki, że śmieci nie były odbierane od mieszkańców w ustalonym terminie.

– Stwierdziliśmy ponad wszelką wątpliwość, że firma nie wykonywała należycie swoich obowiązków – mówi Mirosław Kałuski, zastępca burmistrza miasta.

Miasto rozwiązało więc umowę z siedlecką spółką PUK Serwis. Od poniedziałku zastąpi ją Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Radzynia Podlaskiego. – Śmieci będą odbierane zgodnie z harmonogramem. Nie zamierzamy go zmieniać, więc dla mieszkańców nic się nie zmieni – uspokaja Kałuski.

W piątek siedlecki PUK Serwis odniósł się do sprawy. W piśmie, które spółka wysłała do burmistrza i do mediów, czytamy, że firma nie zgadza się z zarzutami. Wzywa do cofnięcia decyzji w sprawie rozwiązania umowy i zarzuca władzom miasta m.in., że traktują Radzyń jak "prywatny folwark”.

Wiceburmistrz zapewnia jednak, że miasto nie zmieni swojej decyzji. Trwa przygotowywanie dokumentacji nowego przetargu na odbiór śmieci.

Nie tylko mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mieli okazję skorzystać z usług siedleckiej spółki PUK Serwis. Przedsiębiorstwo wygrało też inne przetargi na odbieranie śmieci, m.in. w gminach Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski oraz Trzebieszów.

Wrażenia są różne. – Nie mamy żadnych zastrzeżeń. Nasza gmina współpracuje z tą firmą od 10 lat. To bardzo profesjonale przedsiębiorstwo – mówi Krzysztof Woliński, wójt gminy Trzebieszów.

– Mieszkańcy zgłaszali nam pewne problemy, więc wysłaliśmy do spółki pismo, aby bardziej rzetelnie wywiązywała się z obowiązków – mówi Bartłomiej Kurkus, sekretarz gminy Międzyrzec Podlaski. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że firma podpisała wiele umów i logistyczne się z nimi nie wyrabia.

Skargi, m.in. na odstępstwa od harmonogramu, były też w gminie Biała Podlaska. – Postawiliśmy firmie ultimatum. Jeżeli sytuacja nie poprawi się, to będziemy też szli w kierunku rozwiązania umowy – mówi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

W Radzyniu Podlaskim miesięczne stawki za odbiór śmieci od mieszkańców to 7 zł za osobę przy selektywnej zbiórce odpadów i 9 zł za osobę przy śmieciach zmieszanych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!