niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Miasto skontrolowało firmę wywożącą śmieci. Wiele uchybień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2013, 19:46

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Spółka, która wygrała przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców, nie wypełnia wszystkich swoich obowiązków. To wniosek z wyników kontroli przeprowadzonej przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.

Według magistratu, uchybień jest wiele. Jednym z ważniejszych jest to, że nie wszystkie samochody do odbioru śmieci są wyposażone w system, który pozwala śledzić ich trasy. Nie można więc sprawdzić, skąd faktycznie przewożą odpady.

– Nie wiemy chociażby, czy wszystkie śmieci, za które płacimy, są nasze. Co nie znaczy, że stwierdziliśmy takie przypadki – mówi Mirosław Kałuski, zastępca burmistrza Radzynia Podlaskiego.

Zdarzyło się jednak, że firma nie odebrała śmieci od mieszkańców. Zarzuty dotyczą też kwestii sanitarnych.

– Zgodnie z przepisami, pojazdy do wywozu śmieci powinny być na koniec każdego dnia opróżniane, a nie są. Powinny wracać do bazy, a nie wracają. Są parkowane w punkcie selektywnej zbiórki odpadów – tłumaczy Kałuski. – Bardzo poważnym zarzutem jest brak dokumentacji, potwierdzającej mycie i dezynfekcję pojazdów z wymaganą częstotliwością.

Zastępca burmistrza mówi, że miasto wyciągnie wobec firmy konsekwencje. Jakie? Jeszcze nie wiadomo. – Decyzje będą szybkie, bo i sprawa jest bardzo ważna – zapewnia Kałuski.

Firmą, która odbiera śmieci od mieszkańców Radzynia Podlaskiego jest PUK Serwis sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach. Jest jedną z trzech firm, które złożyły swoje oferty w przetargu na odbiór odpadów. Cena, jaką zaproponowała za usługi była znacznie niższa niż w pozostałych ofertach.

Siedlecki PUK Serwis zajmuje się odbieraniem odpadów także z kilkunastu innych gmin. Wśród nich jest m.in. gm. Biała Podlaska, gm. Trzebieszów, gmina oraz miasto Międzyrzec Podlaski.

Poprosiliśmy PUK Serwis o komentarz w sprawie wyników kontroli. Czekamy na odpowiedź.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!