piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Nawet Hindusi pytają o Pałac Potockich


Polskie i zagraniczne firmy dopytują o warunki dzierżawy Pałacu Potockich. Wśród nich firma z Indii, która chce tu otworzyć szkołę masażu.

Drugi, ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości odbędzie się 7 października. Do pierwszego nikt nie przystąpił. Jak będzie tym razem?

– Są telefony, zapytania, maile, ale na razie żadnych konkretnych ofert – mówi Lucjan Kotwica, starosta radzyński. – Dla nas konkretem będzie to, gdy ktoś wpłaci wadium. Zainteresowani mają na to czas do 3 października.

Przyznaje jednak, że informacje od niektórych firm, brzmią ciekawie. – Jedna z firm, z Indii, myśli o stworzeniu szkoły masażu indyjskiego i centrum szkolenia dla kucharzy specjalizujących się w indyjskiej kuchni – mówi starosta. – To była dosyć żywiołowa wymiana e-maili. Teraz Hindusi przeliczają, czy im się to kalkuluje.

To nie jedyne zapytanie z zagranicy. – Kontaktowała się też z nami osoba z jakiegoś arabskiego kraju. Z inną osobą mieliśmy się spotkać w piątek, ale się nie stawiła – opowiada Kotwica. – O przetarg w imieniu klienta pytała też firma consultingowa z Bydgoszczy, ale ze względów organizacyjnych nie będzie w stanie wziąć udziału w tym przetargu. Ma się z nami kontaktować, jeśli przetarg nie zostanie rozstrzygnięty.

W zasadach drugiego przetargu, okres dzierżawy wydłużono do 30 lat, a czynsz wywoławczy obniżono o połowę, do 10 zł netto za metr kwadratowy budynku. Ale zdaniem starosty, to nie niższa cena wywołała zainteresowanie nieruchomością.

– Zgłaszają się inni oferenci niż ci, którzy wcześniej się z nami kontaktowali. To chyba oznaki mijającego kryzysu – ocenia Kotwica.

Radzyński starosta przypuszcza, że łatwiej byłoby znaleźć kupca niż dzierżawcę. M.in. dlatego, że umowa dzierżawy będzie zobowiązywała nowego gospodarza pałacu do inwestowania w nieruchomość.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!