niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski. Zwierzęta znowu na targowisku

Dodano: 23 stycznia 2016, 08:51
Autor: eb

Od środy działa targowisko w Radzyniu Podlaskim, na którym można handlować żywymi zwierzętami/ fot. fot. Karol Niewęgłowski - UM Radzyń Podlaski
Od środy działa targowisko w Radzyniu Podlaskim, na którym można handlować żywymi zwierzętami/ fot. fot. Karol Niewęgłowski - UM Radzyń Podlaski

W Radzyniu Podlaskim znowu można handlować zwierzętami. W środę otwarto tu targowisko.

Działa przy ul. Brzostówieckiej 2 na terenie wydzierżawionym przez miasto od wspólnoty gruntowej. W 2014 roku ówczesne władze miasta zakazały handlu żywymi zwierzętami. Powodem miał być brak środków finansowych na konieczne dostosowanie targowiska do takiego handlu. Rolnicy z Radzynia i okolicy wiele razy zabiegali w samorządzie o jego ponowne otwarcie.

– Uruchomienie handlu żywymi zwierzętami to odpowiedź na postulaty środowisk rolniczych. Zdecydowaliśmy się przychylić do tych próśb, bo jak widać mamy możliwości techniczne – podkreśla burmistrz miasta Jerzy Rębek.

Targowisko otwarte jest w dzień targowy, czyli w każdą środę, od godz. 6 do 12. Jednak 20 stycznia tłumów tu nie było. – Niewielkim nakładem finansowym przygotowaliśmy teren i mamy nadzieję, że z biegiem czasu będzie się on bardziej zapełniał. Decyzja o otwarciu targowiska to niewątpliwie z naszej strony chęć ożywienia życia rolniczego w naszym mieście, gminie i powiecie, aby hodowcy nie musieli wyjeżdżać do innych miast – tłumaczy Rębek. – Początki może nie są bardzo dobre, ale na efekty trzeba poczekać – zaznacza burmistrz.

Prace adaptacyjne obejmowały budowę wewnętrznego ogrodzenia i utwardzenie podłoża. Przygotowano też niezbędne pomieszczenia dla lekarza weterynarii i dla inkasenta. Hodowcy zaproponowali władzom miasta aby obniżyć cennik za korzystanie z targowiska. Opłata targowa zależy od wielkości stoiska i wynosi od 2 do 10 zł. – Kwoty zostały powielone z targowiska, które znajduje się tuż obok, ale przyjrzę się bliżej temu tematowi, bo targowisko przede wszystkim ma służyć ludziom – zaznacza Jerzy Rębek.

Na targowisku hodowcy mogą sprzedawane jedynie zwierzęta dopuszczone prawem do obrotu, m.in. trzodę chlewną, króliki, kaczki, kury, gęsi, indyki, przepiórki czy perlice.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!