sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Razem do unii

Dodano: 18 czerwca 2002, 18:17
Autor: (juwi)

Problemy związane z nauczaniem informatyki były głównym tematem zjazdu rektorów państwowych uczelni pedagogicznych, jaki siedlecka Akademia Podlaska zorganizowała ostatnio w Łukowie.

W dwudniowych obradach wzięło udział około 40 rektorów i pracowników uczelni oraz wiceminister edukacji i sportu Tadeusz Sławecki. Profesor Michał Śliwa z Krakowa został ponownie wybrany przewodniczącym ogólnopolskiego zjazdu.
- Tematem tego spotkania było wypracowanie ogólnopolskiej strategii uczenia studentów pod kątem technicznych środków nauczania. Rektorzy postanowili powołać gremium, które się nad tym zastanowi, przygotuje materiały i skoordynuje nasze wysiłki, by lepiej przygotować studentów do poruszania się w przestrzeni informastycznej i odsiewania szumu informatycznego, jaki dociera w ogromnej ilości. Drugim zadaniem zespołu będzie podjęcie wspólnych starań o dotacje z funduszy Unii Europejskiej - powiedział po zakończeniu konferencji rektor Akedemii Podlaskiej Antoni Jówko. Jak wyjaśnił rzecznik uczelni Adam Bobryk konferencja odbyła w Łukowie, bo wielu pracowników i studentów uczelni pochodzi z tego miasta.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24