niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Recydywa za kółkiem


Dwudziestoletni łukowianin Wojciech B., który przed kilkoma miesiącami za potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku stracił prawo jazdy, zabił 16-latkę.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Monika razem z koleżanką, 17-letnią Luizą, wypłaciły pieniądze z bankomatu przy banku PKO BP przy ul. Wyszyńskiego. W miejscu nie wyznaczonym dla pieszych przechodziły ulicą w kierunku Łukowskiego Ośrodka Kultury. W tym momencie od centrum miasta z ogromną prędkością nadjechał opel omega kierowany przez Wojciecha B.
Świadkowie twierdzą, że rozpędzone auto uderzyło w dziewczyny, kiedy były na środku jezdni. Ciało Moniki przeleciało nad samochodem i upadło kilkanaście metrów dalej, obok budynku banku. Kierowca uciekł, jednak markę samochodu i jego numer rejestracyjny zapamiętali świadkowie.
Monika z silnym urazem głowy i jamy brzusznej trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii łukowskiego szpitala, gdzie wkrótce zmarła. Luizę ze zmiażdżoną stopą i śródstopiem przewieziono do szpitala w Białej Podlaskiej.
Wojciech B. kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy. Stało się to zaraz potem, gdy potrącił jadącego rowerem 70-latka i uciekł z miejsca wypadku.
- Ustaliliśmy tożsamość kierowcy, ale jeszcze go nie ujęliśmy, bo się ukrywa - mówi nadkomisarz Wiesław Słotwiński, komendant policji w Łukowie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24