niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Riad Haidar

Dodano: 3 grudnia 2001, 17:37
Autor: Beata Malczuk

Lekarz pediatra, z pochodzenia Syryjczyk. W Polsce mieszka od 1972 roku, z Podlasiem związany zawodowo i rodzinnie od ponad dwudziestu lat.

Absolwent AM w Lublinie. Od października w bialskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym pełni obowiązki ordynatora nowo powstałego oddziału neonatologii, na którym przebywają noworodki zdrowe, jak też te wymagające stałej opieki medycznej. Z niesłabnącą pasją ratuje życie i pielęgnuje je. - Odkąd pamiętam marzyłem o medycynie, a kiedy poznałem tę dziedzinę, zapragnąłem być pediatrią. Kocham to, co robię - wyznaje z przekonaniem Riad Haidar. Czego jak czego, ale zapąłu mu nie brakuje.
- To praca przyjemna, ale i ciężka. Ktoś tak bezbronny jak dziecko wymaga najwyższych kwalifikacji, ogromnej wiedzy, ale tyle samo wyczucia i serca - dzieli się spostrzeżeniem. Pediatra ma szczęście realizować swoje powołanie w dobrych warunkach i ze wspaniałą kadrą. Podkreśla, jak bardzo ułatwiła wszystkim pracę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, fundując szpitalowi nowoczesny sprzęt. W przyszłym roku oddział włączy się w organizację akcji z nadzieją na kolejne pożyteczne podarunki. Po pracy lekarzowi nie zostaje dużo czasu na przebywanie z najbliższymi, żoną lublinianką i trzema synami, z których dwóch studiuje w Warszawie. W wolnych chwilach Riad Haidar dokształca się, czytając literaturę fachową. Pasjonuje się natomiast polityką i stosunkami międzynarodowymi. Chętnie na ten temat dyskutuje ze znajomymi. Dobrze czuje się w Polsce, ale pamięta o bliskowschodnich korzeniach. - Oba narody mają wiele cech wspólnych, dlatego godzę z powodzeniem obecność tu i nieobecność tam - stwierdza pediatra.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!