czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Rozkłady mają wady

Dodano: 11 września 2007, 20:20

Starsi ludzie z os. Tysiąclecia narzekają na kłopoty z dojazdem do centrum miasta
na msze święte.

Za naszym pośrednictwem apelują w Urzędzie Miasta o zmianę rozkładów. Urzędnicy odpowiadają, że na razie nic z tego. Ale później jak najbardziej.

- Emeryci, renciści i schorowani ludzie mają problemy z dojazdem autobusami z osiedla przy ul. Sidorskiej do kościołów. Ból nóg, serca i inne dolegliwości uniemożliwiają nam chodzenie po kilka kilometrów. Najgorzej dojechać MZK na nabożeństwa o godzinach 8, 14 i 18. Autobusy odjeżdżają zbyt późno, zaledwie cztery minuty przed mszą św. - mówi z goryczą Tadeusz Jasiński. - Niestety, w Urzędzie
Miasta twierdzą, że konieczna byłaby zmiana niemal całego rozkładu jazdy. Urzędnikom wygodnie nic nie zmieniać

Jan Harasimiuk, dyrektor MZK, przyznaje, że obecnie nie jest możliwe przyśpieszenie tych kursów w niedziele i święta. - Gdybyśmy zmienili kursy linii 7, wtedy pokrywałyby się one na ul. Orzechowej z kursami "21” lub "17”. Mógłbym przyśpieszyć odjazd zaledwie o 4 minuty. Przygotowujemy zupełnie nowy rozkład w związku z kończonym programem racjonalizacji systemy transportu publicznego w Białej Podlaskiej.
Kiedy będzie wprowadzony? Nie wiadomo. A cały projekt jest już opróżniony o ponad rok. Paradoksalnie poślizg to dla mieszkańców starających się o korekty kursów dobra wiadomość. Ponieważ daje szansę na uwzględnienie ich postulatów. Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta, potwierdza, że jeszcze nie zostały zamknięte przygotowania do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy. - Prezydent zaproponował, aby uwzględnić w nim propozycję mieszkańców z osiedla przy ul. Sidorskiej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!