czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rozłam w SLD? Szef Sojuszu w powiecie radzyńskim odchodzi do Napieralskiego

Dodano: 2 lipca 2015, 11:34

- To, co robią władze SLD, od dłuższego czasu nam się nie podobało - mówi Sławomir Rogala (Fot. slawomirrogala.pl)
- To, co robią władze SLD, od dłuższego czasu nam się nie podobało - mówi Sławomir Rogala (Fot. slawomirrogala.pl)

Szef SLD w powiecie radzyńskim zrezygnował z członkostwa w partii i zapowiada odejście do nowego projektu tworzonego przez Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka. Twierdzi, że na podobny krok zdecydują się kolejni działacze. Władze wojewódzkie Sojuszu zapewniają, że nic o tym nie wiedzą

Sławomir Rogala członkiem SLD był od pięciu lat, od dwóch kierował partyjnymi strukturami w powiecie radzyńskim. Od kilku tygodni zapowiadał odejście z ugrupowania.

– To, co robią władze SLD, od dłuższego czasu nam się nie podobało. W ogóle nie biorą pod uwagę opinii lokalnych działaczy – mówi Rogala, który teraz zamierza współtworzyć lokalne struktury partii Biało-Czerwoni, którą zakładają Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek.

Ten pierwszy w niedzielę ma przyjechać na spotkanie do podradzyńskich Czemiernik. – Oprócz mnie z Sojuszu chce odejść ok. 20 osób z naszego powiatu, to głównie młodzi ludzie. Wiem, że zastanawiają się nad tym działacze z innych powiatów. Wszyscy czekają jednak na wyniki pierwszych sondaży – twierdzi Rogala.

W biurze lubelskiego SLD usłyszeliśmy, że pisemna rezygnacja byłego już szefa partii w powiecie radzyńskim dotarła wczoraj. – Na dziś nie mamy więcej potwierdzonych rezygnacji z członkostwa. Jego decyzja nie dziwi, bo mówił o tym od kilku tygodni. Nie sądzę, żeby więcej osób zdecydowało się na odejście. Myślę, że mówiąc takie rzeczy pan Rogala chce zrobić reklamę nowej formacji, do której przechodzi – twierdzi Piotr Zawrotniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

W tej chwili pewne jest, że w jesiennych wyborach wystartuje poseł Jacek Czerniak. Drugi z parlamentarzystów Sojuszu z naszego regionu, Zbigniew Matuszczak, zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. – W najbliższych dniach mają rozstrzygnąć się kwestie wspólnego komitetu Zjednoczonej Lewicy. Czekamy na efekty ustaleń i będziemy je realizować. Jesteśmy przygotowani do wyborów – mówi Zawrotniak.

Rozmowy w tej sprawie na szczeblu centralnym prowadzą Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD i Barbara Nowacka z Ruchu Palikota (w ubiegłym roku była lubelską „jedynką” tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego). W negocjacjach uczestniczy także lubelski poseł RP Michał Kabaciński.

– Dzisiaj będziemy finalizować kwestie programowe, a do końca wszystkie ze stron porozumienia mają podjąć decyzje. Jest ogromna wola porozumienia, choć na przeszkodzie może stanąć próg wyborczy, który w przypadku komitetów koalicyjnych wynosi 8 proc., a nie 5 proc. jak w przypadku partii – przyznaje Kabaciński.

Czytaj więcej o: polityka Sławomir Rogala
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2015 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To straszne...
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wygoncie dziadka millera bo wszyscy warosciowi ludzie odejdą a zostana z millerem tylko karierowicze
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Więcej takich odwarznych decyzji to może dziadek Miller by zrozumiał że czas odejsc a nie wszyscy Millerowi przyklaskują ! a potem się dziwia że poparcie spada. Dalej klaskać Millerowi dalej ...........
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
można się smiać z Rogali ale żeby się nie okazało że to on miał rację i że to on postawił na właściwego konia.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super decyzja
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!