piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zenon Iwanowski z Białej Podlaskiej zabiega o uznanie jego reklamacji obuwia sportowego. Kupił je za 210 złotych w bialskiej firmie handlowej Jarosława P.

Kiedy po czterech tygodniach użytkowania na cholewkach pojawiły się uszkodzenia i pęknięcia, próbowałem skontaktować się ze sprzedawcą. Zostałem jednak źle potraktowany. Narzekał, że ze mną ma ciągłe problemy, gdyż kiedyś kupowałem u niego kilka innych sztuk obuwia. Jedne buty wtedy rozwaliły się już po dwóch miesiącach. Teraz Jarosław P. nie chciał ze mną rozmawiać. Oddał buty do hurtowni. Nie odbierał też pism, które wysyłałem na jego adres. Uzyskałem negatywną opinię od rzeczoznawcy firmy "Reeboka”- wyjaśnia Zenon Iwanowski. We wrześniu rzeczoznawca Adam Kaźmierak stwierdził, iż brakuje podstaw do uznania reklamacji, gdyż uszkodzenia powstały w wyniku wielokrotnego kontaktu obuwia z wodą i braku należytej konserwacji.
Ekspert wytknął klientowi, że mimo stwierdzenia usterki obuwia, nadal je użytkował doprowadzając do powiększenia uszkodzeń, które już nie pozwalają nawet na przeprowadzenie naprawy.
Oburzony Z. Iwanowski pojechał do Eugeniusza Wdowskiego, niezależnego rzeczoznawcy w Chełmie, który stwierdził, iż sporne buty mają wadę powstałą wskutek wykonania cholewek z materiału o małej wytrzymałości.
Ekspert "Reeboka” nie zgadzał się w tą opinią i sam zaproponował, aby spór rozstrzygnąć na drodze sądowej.
Katarzyna Wawiórko, bialski rzecznik konsumentów, powiedziała nam, że postanowiła wystąpić z powództwem do Sądu Grodzkiego przeciwko sprzedawcy obuwia sportowego.
- Próbowałam wysyłać korespondencję do właściciela sklepu, ale nie raczy odpowiadać rzecznikowi. Spotkamy się zatem w sądzie - podkreśla Katarzyna Wawiórko.
Właściciel firmy handlowej zapytany o możliwość polubownego załatwienia sprawy, odparł, iż wcześniej można było dojść do kompromisu. Obecnie sprawy już zaszły za daleko.
- Pic polega na tym, że samo przedstawicielstwo firmy "Reebok” proponuje drogę sądową. Buty były oryginalne, lecz źle je użytkowano. Nie można było ich przemoczyć. Nadawały się do biegów i spacerów - wyjaśnia Jarosław P. •

Według rzecznika

Katarzyna Wawiórko rzecznik konsumentów w Białej Podlaskiej:

-W styczniu przeważają reklamacje z butami. Tylko z jednej firmy mam ich już cztery. Niektórzy ludzie domagają się zwrotu pieniędzy, a to nie jest możliwe. Nowe prawo pozwala jedynie na wymianę towaru tuż po zakupie lub później na naprawę. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!