poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jesteśmy apolityczni. Nas interesuje rozwój regionu i działania społeczne. Współpracują z nami ludzie różnych orientacji politycznych. Nie ma więc mowy o preferowaniu żadnej z nich - podkreśla Bogusław Mirończuk, wiceprezes. Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego "Nasz Region”.

Działalności stowarzyszenia przyświecają takie cele jak: promocja regionu, wspieranie i inicjowanie różnorodnych zamierzeń lokalnych, działanie na rzecz tolerancji, kultury i oświaty.
- Dążymy do integracji z Łukowem powiatów i gmin. Chcemy objąć naszym działaniem powiaty: łukowski, radzyński, rycki oraz gminy Kock i Międzyrzec Podlaski. Te dalekosiężne zamierzenia będziemy realizować stopniowo. Na razie skupiamy się na inicjatywach związanych z terenem miasta i powiatu łukowskiego - mówi prezes stowarzyszenia Zbigniew Biaduń.
Godne podkreślenia jest to, iż członkowie "Naszego Regionu” odcinają się od jakiejkolwiek działalności politycznej. Prezesi stowarzyszenia zgodnie twierdzą, że powiaty i gminy leżące z dala od centrum administracyjnego, jakim jest Lublin powinny współpracować ze sobą nie tylko na płaszczyźnie samorządowo-urzędowej, ale i społecznej. "Nasz Region” aktywnie włącza się w rozwój i promocję ziemi łukowskiej. Z jego inicjatywy zorganizowano min. konkurs dla gimnazjalistów - "Gimnazjum przyjazne środowisku”, akcję "Kobieta bezpieczna”, oraz festyn "Bezpieczny powiat”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!