środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Rozwój bez polityki


Jesteśmy apolityczni. Nas interesuje rozwój regionu i działania społeczne. Współpracują z nami ludzie różnych orientacji politycznych. Nie ma więc mowy o preferowaniu żadnej z nich - podkreśla Bogusław Mirończuk, wiceprezes. Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego "Nasz Region”.

Działalności stowarzyszenia przyświecają takie cele jak: promocja regionu, wspieranie i inicjowanie różnorodnych zamierzeń lokalnych, działanie na rzecz tolerancji, kultury i oświaty.
- Dążymy do integracji z Łukowem powiatów i gmin. Chcemy objąć naszym działaniem powiaty: łukowski, radzyński, rycki oraz gminy Kock i Międzyrzec Podlaski. Te dalekosiężne zamierzenia będziemy realizować stopniowo. Na razie skupiamy się na inicjatywach związanych z terenem miasta i powiatu łukowskiego - mówi prezes stowarzyszenia Zbigniew Biaduń.
Godne podkreślenia jest to, iż członkowie "Naszego Regionu” odcinają się od jakiejkolwiek działalności politycznej. Prezesi stowarzyszenia zgodnie twierdzą, że powiaty i gminy leżące z dala od centrum administracyjnego, jakim jest Lublin powinny współpracować ze sobą nie tylko na płaszczyźnie samorządowo-urzędowej, ale i społecznej. "Nasz Region” aktywnie włącza się w rozwój i promocję ziemi łukowskiej. Z jego inicjatywy zorganizowano min. konkurs dla gimnazjalistów - "Gimnazjum przyjazne środowisku”, akcję "Kobieta bezpieczna”, oraz festyn "Bezpieczny powiat”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24