czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Ruch w interesie i przemycie

Dodano: 15 kwietnia 2002, 15:49
Autor: (pim)

W pierwszym kwartale obecnego roku celnicy z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej na czterech przejściach granicznych z Białorusią i Ukrainą udaremnili w sumie przemyt 120 630 litrów alkoholu i 790 649 paczek papierosów o łącznej wartości rynkowej ponad 13 milionów złotych.

O tak dużej ilości zajętych papierosów zadecydowały cztery duże przemyty zatrzymane przez celników. Trzy w koroszczyńskim terminalu samochodowym i jeden w towarowym transporcie kolejowym w Kowalewie. Ponadto zatrzymano 84 przedmioty kultu religii prawosławnej o wartości około 90 tysięcy złotych, prawie 13 400 pirackich płyt CD za ponad 220 tysięcy oraz anaboliki, kawior, bursztyn, podrabianą odzież i klej.
Barbara Korwin, rzecznik prasowy UC poinformowała nas, że ruch graniczny, utrzymywał się na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie roku ubiegłego. W pierwszym kwartale tego roku celnicy wszczęli 1111 spraw karnych skarbowych. W tym czasie granicę przekroczyło (w obie strony) ponad 2 miliony 115 tysięcy podróżnych, z czego tylko 86 tysięcy to obywatele Polski. Większość to mieszkańcy Białorusi, Ukrainy i Rosji. 3 625 podróżnych ukarano mandatami karnymi, na łączną kwotę prawie 780 tysięcy złotych.
Przez graniczne przejścia drogowe w omawianym okresie przejechało prawie 475 tysięcy samochodów osobowych, ponad 10 tysięcy autokarów i 2 tysiące pociągów pasażerskich. Granicę przekroczyło też 116 240 ciężarówek i prawie 2 tysiące pociągów towarowych.
- Funkcjonariusze naszego urzędu nie pozwolili wjechać do kraju, cofając za granicę prawie 50 tysięcy osób, usiłujących wwieźć do Polski niedozwolone ilości alkoholu i papierosów. W wyniku tych działań nie trafiło do naszego kraju ponad 100 tysięcy litrów alkoholu i 400 tysięcy paczek papierosów - mówi rzecznik celników Barbara Korwin.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24