wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Po naszej interwencji administrator ruiny przy ruchliwej drodze w Międzyrzecu Podlaskim w końcu ją zabezpieczy. A powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dał mu dwa lata na rozbiórkę zagrażającego pieszym i kierowcom budynku.

Rudera stoi przy ulicy Narutowicza. – Nad przechodzącymi tam dziećmi wiszą dwa nadwątlone zębem czasu balkony – mówi Feliks Żak, który poprosił Dziennik o interwencję. – Tynki się osypują, ściany rozwarstwiają. Mur jest pęknięty. Ta kamienica powinna być rozebrana. Obok niej przejeżdżają ciężkie ciężarówki z 20-tonowymi ładunkami. Zastanawiam się, kto jest odpowiedzialny za stworzenie takiego zagrożenia.
Burmistrz Stanisław Lesiuk twierdzi, że interweniował już w tej sprawie. – Powiadomiłem inspektora nadzoru budowlanego, aby przymusił współwłaścicieli do rozbiórki. Było już sporo naszych wystąpień w tych sprawach – mówi Lesiuk.
Roman Zalewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Białej Podlaskiej, poinformował nas, że sprawę kamienicy w Międzyrzecu zna od dawna. – Jest to obiekt zabytkowy – mówi inspektor Zalewski. – Dlatego decyzję co do jego dalszych losów musiał wydać konserwator zabytków. I wreszcie jest zgoda na rozbiórkę. Spadkobiercy-współwłaściciele mają na to dwa lata.
Inspektor zapowiedział, że wezwie przedstawiciela spadkobierców, by oznakował niebezpieczny obiekt i go ogrodził od chodnika i ulicy. – Po tygodniu sprawdzę, czy to zrobił – obiecał Zalewski.
Ale reakcja była natychmiastowa. Pan Włodzimierz (nie chciał podać nazwiska), który reprezentuje spadkobierców, już we wtorek po południu namalował na budynku napisy o zakazie wstępu.
– Kamienicę zbudowano w 1914 roku – powiedział nam przedstawiciel współwłaścicieli. – Jeszcze po wojnie mieszkało tu jedenaście rodzin, większość z kwaterunku. Wiele nie płaciło czynszu i nie było za co remontować budynku. Teraz spadkobiercy nie mogą się porozumieć z córką jednej z krewnych w Warszawie. Nie godzi się na sprzedanie tej nieruchomości. Jedyne więc, co mi teraz pozostaje, to odgrodzić kamienicę płotem z tablicą o zakazie wstępu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!