wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rusza modernizacja ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2011, 19:56

Tu powstanie jedno z dwóch rond. Prace mają potrwać do 31 lipca (Marek Pietrzela)
Tu powstanie jedno z dwóch rond. Prace mają potrwać do 31 lipca (Marek Pietrzela)

W przyszłym tygodniu rozpocznie się oczekiwana od dawna przebudowa ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Wbrew obawom mieszkańców, zamknięcie ulicy nie nastąpi wraz z pierwszymi pracami.

Modernizacja drogi bardzo ważnej dla komunikacji miejskiej jest związana z realizacją projektu unijnego, wartego prawie 25 mln zł. Jeden z jego ośmiu punktów "Racjonalizacji systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska – etap II” dotyczy właśnie postulowanej od dawna przebudowy fragmentu ul. Terebelskiej od ul. Królowej Jadwigi do obwodnicy.

Renata Szwed, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta, informuje, że inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę odcinka ul. Terebelskiej od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i Okopową długości 567 m. Powstaną nowe chodniki, trzy zatoki autobusowe, dwa ronda w miejscach skrzyżowań (patrz infografika).

– Koszt inwestycji to 3 mln 815 tys. zł. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Białej Podlaskiej. Planowane rozpoczęcie prac w przyszłym tygodniu – wyjaśnia dyrektor. Najpierw prowadzone będą prace związane z przebudową kanalizacji wodnej, deszczowej i sanitarnej. W tym czasie ulica nie będzie zamknięta dla samochodów.

– Główne prace wymagające zamknięcia ulic i wytyczenia objazdów rozpoczną się pod koniec czerwca tak, aby zminimalizować utrudnienia. Szczegółowy harmonogram robót wraz z planowanymi objazdami będzie umieszczony na stronie internetowej miasta – wyjaśnia dyrektor.
Przebudowa ulicy Terebelskiej ma się zakończyć w połowie wakacji.

– W tej chwili trudno wyjechać z ul. Anny Jagiellonki w Terebelską. Po zakończeniu inwestycji sytuacja powinna się poprawić. To dobrze, bo zmotoryzowani od dawna upominali się o ronda – mówi Zenon Piekarz, kierownik osiedla Jagiellońskie, do którego ważny dojazd stanowi właśnie ul. Terebelska.

Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, znajdującego się przy modernizowanym odcinku Terebelskiej, mówi, że na razie nie ma żadnych sygnałów, aby przebudowa mogła zablokować dojazdy do gmachu szpitalnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!