sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rusza super biblioteka dla dzieci i młodzieży w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2012, 19:15

W piątek swoją działalność rozpocznie Multicentrum. (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskie
W piątek swoją działalność rozpocznie Multicentrum. (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskie

Tworzenie własnej muzyki i sztuki, zwiedzanie świata i nauka języków a wszystko w wesołej i przyjaznej atmosferze. Tak wyglądać będą zajęcia w Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Multicentrum przyjmie pierwszych gości już w piątek.

Bialska Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży wraz z MultiCentrum przy ul. Warszawskiej 12 jest pierwszym tego typu nowoczesnym centrum w regionie. Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 9,5 mln. zł, z czego miastu udało się pozyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 6,5 mln zł. Inwestycja objęła zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu komputerowego i audiowizualnego oraz zasobów bibliotecznych – w tym w formacie cyfrowym.

Od piątku dzieci i młodzież będzie mogła korzystać z zespołu pracowni tematycznych, pozwalających na eksperymentowanie z różnymi urządzeniami i zdobywanie wiedzy przy pomocy różnorodnych technik multimedialnych.

– Przejdź na barwną stronę mocy – hasło, z którym rozpoczynamy działalność nie bez powodu kojarzy się z gwiezdnymi wojnami. Jako Biblioteka Barwna faktycznie będziemy walczyć o to, by młodzi ludzie odkrywali barwną stronę życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media – reklamuje się miejska placówka.

A będzie w czym wybierać. MultiCentrum składa się z kilku modułów laboratoryjnych: MultiDzieciak, MultiMuzyka, MultiSztuka, MultiJęzyk, MultiTechnika, MultiNauka czy MultiŚrodowisko. Młodzi goście biblioteki będą mogli skomponować własną muzykę, w dobraniu odpowiednich dźwięków pomoże im specjalna klawiatura, lub dowiedzieć się niemal wszystkiego o florze i faunie. Placówka wzbogaciła również swoje zasoby multimedialne polskie i obcojęzyczne – najnowsze książki, filmy i gry.

Dzięki realizacji projektu gruntownego remontu doczekał się budynek Biblioteki Głównej oraz budynków zewnętrznych, które podlegają ochronie konserwatorskiej i wpisane są do rejestru ochrony zabytków. W ramach projektu zagospodarowany został również teren wokół oficyn, stanowiący część zespołu parkowo-pałacowego.

– Bialczanie otrzymują wspaniały, kompletny produkt. Dysponujemy nowoczesnym oprogramowaniem i sprzętem komputerowym. Multicentrum to innowacyjny sposób podejścia do nauczania. Dajemy dziecku możliwość poznawania świata pozwalając mu tworzyć, a nie tylko uczyć się suchych danych – mówi Teresa Stasiuk-Karaś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!