wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ruszyła wycinka 19 tys. drzew. Inwestorzy zainteresowani gruntami

Dodano: 15 lutego 2017, 14:28
Autor: Ewelina Burda

Inwestorzy interesują się podstrefą, przyznają władze miasta. Ale żadna umowa jeszcze nie została podpisana
Inwestorzy interesują się podstrefą, przyznają władze miasta. Ale żadna umowa jeszcze nie została podpisana (fot. Archiwum)

Na terenie podstrefy ekonomicznej ruszyła wielka wycinka ponad 19 tys. drzew. Tymczasem, do magistratu inwestorzy przychodzą, ale żadnej umowy jak dotąd nie podpisano.

– Czy wiemy już jakie branże będą tutaj inwestować? Kiedy możemy spodziewać się że pierwsze osoby znajdą pracę w podstrefie? – dopytuje władze miasta radny Wojciech Sosnowski (PO).

– Co chwila mamy zapytania dotyczące naszych gruntów od inwestorów, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Trzymam się jednak tej zasady, że dopóki ktoś nie położy pieniędzy na stół i nie kupi od nas gruntu, jest tylko potencjalnym inwestorem. Ale z każdym rozmawiamy – zapewnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

A chodzi o 94 hektary terenu na bialskim lotnisku. Z tego 69 należy do miasta, a 24 to własność Agencji Mienia Wojskowego. Bialska podstrefa jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Nam nie zależy aby tę ziemię drogo sprzedać, ale zależy nam aby inwestorzy otwierali tutaj działalność gospodarcza i zatrudniali bialczan – zapewnia prezydent.

Przedsiębiorcy którzy zainwestują w podstrefie mogą liczyć na ulgi podatkowe nawet do 70 proc. – Na przykład kilka tygodni temu spotkaliśmy się z jednym z europejskich przewoźników, chodzi o linie lotnicze i przekazaliśmy dokumenty o podstrefie – zdradza z kolei Adam Chodziński, zastępca prezydenta. Ale póki co, żadna umowa nie została jeszcze podpisana.

Tymczasem, na terenie podstrefy ruszyła wycinka ponad 19 tys. drzew samosiejek. Przetarg wygrała firma Floreko z Warszawy, oferując za roboty blisko 119 tys. zł.

– To nie jest las, tylko samosiejka, i właściwie nie ma żadnej wartości. Na cele opałowe drzewo może być wykorzystane. A nam zależy aby mieć czysty teren inwestycyjny, tak aby firmy mogły tam budować infrastrukturę. Następnie, będziemy m.in. aplikować o środki na uzbrojenie podstrefy – tłumaczy Stefaniuk.

Drzewa mają zniknąć do końca lutego. W zamian w innych częściach miasta zostanie posadzonych 14 tys. dębów, sosen i brzóz.

Użytkownik niezarejestrowany
I'm not a robot
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2017 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
;-))) zgubił po drodze
Rozwiń
I'm not a robot
I'm not a robot (21 lutego 2017 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trumpek był, a co Melanią i Ivanką?
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ Św. Michał Archanioł jest patronem naszego miasta no i co zabronisz przychodzić???
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..... A ile razy byłeś u prezydenta aby porozmawiać i może dać jakiś dobry pomysł....., gościu sprzed 31 minut, otóż byłem kilka razy. Niestety, za każdym razem miałem wrażenie, że prezydent ogromnie się krępował rozmawiać. Pewnie dlatego, że niby to przypadkiem, ale zawsze na spotkaniach pojawiał się pewien Michał, który, jak Archanioł słuchał i notował wszystko, o czym prezydent mówił. Wniosek z tego jednoznaczny, że gdybym był u prezydenta tylko jeden raz, to wystarczyłoby, aż z naddatkiem!
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Gość (dzisiaj o 11:34) w swoim życiu niczego nie jesteśmy pewni to znaczy, że nie będziemy nic robić bo poczekamy aż będziemy pewni ? Chyba nie o to chodzi. A ile razy byłeś u prezydenta aby porozmawiać i może dać jakiś dobry pomysł. Media - które masz na myśli ,,nasze,, i spolegliwe media. Chyba obecna władza nie ma aż tak przychylnych mediów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!