sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rycerze Maryi pikietowali. Chcą likwidacji spółek miejskich. Tłumów nie było

Dodano: 30 lipca 2016, 19:04
Autor: Ewelina Burda

Pikieta stowarzyszenia Rycerzy Maryi nie spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców/ fot.E.Burda
Pikieta stowarzyszenia Rycerzy Maryi nie spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców/ fot.E.Burda

Miała być cała armia, a przyszła tylko garstka. Mowa o sobotniej pikiecie stowarzyszenia Rycerzy Maryi z Białej Podlaskiej.

Jego prezes Sławomir Rozwadowski kilka dni wcześniej rozdawał mieszkańcom ulotki z postulatami do władz miasta. Chodzi m.in. o likwidację, jego zdaniem "nielegalnych" spółek miejskich, które "drenują kieszenie bialczan".

- My jako mieszkańcy, suweren możemy żądać od prezydenta unieważnienia spółek, których prezesi zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych. To z naszych podatków. Sprawy którymi zajmują się spółki można przenieść do wydziałów urzędu miasta. Nie trzeba zatrudniać ponad setki osób - mówił w sobotę na Placu Wolności Rozwadowski.

Jego godzinnemu wystąpieniu przysłuchiwała się tylko garstka mieszkańców. - W poniedziałek złożę prezydentowi wniosek o rozwiązanie spółek miejskich. Dajemy mu 3 dni na podjęcie decyzji. Jeżeli nie przychyli się do tego, zorganizujemy referendum w sprawie odwołania władz miasta - zapowiada prezes stowarzyszenia, które w Białej Podlaskiej skupia ok. 300 członków. Na pikiecie jednak ich nie spotkaliśmy. 

- Ci co są, nie chcą się ujawniać przed mediami, a inni powyjeżdżali na wakacje - tak tłumaczył to Rozwadowski. Kilka osób zatrzymało  się jednak z ciekawości. - Dobrze jest jak jest, po co zmieniać. Prezydent o nas dba. Spółki muszą być - powiedział nam pan Marek mieszkaniec Białej Podlaskiej. - Po co takie pikiety w ogóle organizować. Jest prezydent Stefaniuk i trzeba się z tym pogodzić - stwierdził z kolei Marian Wyrzykowski. - Gdzie było stowarzyszenie gdy miastem rządził prezydent Andrzej Czapski, który zawiązał spółki. Wtedy Rycerze Maryi nie bronili ludzi. A Stefaniuk jest aktywny, robi ulice, drogi, ścieżki - zauważyła Zofia Krzymowska.

Stowarzyszenie istnieje od 2013 roku. - W statucie naszym jest zapisane aby służyć Maryi i ojczyźnie - podkreśla Sławomir Rozwadowski i dodaje, że jest niezależny i nie wspiera  go żadna partia.

Władze miasta udzieliły zgodę na pikietę. - Ale zgody na podłączenie do prądu na Placu Wolności już nie dostałem. Dlatego musiałem agregat sprowadzić - skarżył się organizator pikiety.  W pogotowiu było kilka wozów policji i straż miejska. Kilka dni temu rzecznik prezydenta odpowiedział nam że nie ma żadnych podstaw prawnych do tego aby twierdzić, że spółki miejskie funkcjonują nielegalnie.  Przypomnijmy, że pięć  spółek - Zieleń, Zakład Gospodarki Lokalowej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wod-Kan oraz Miejski Zakład Komunikacyjny - dysponuje blisko 200-milionowym majątkiem.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska rycerze maryi
rycerz
użytkownik niezarejestrowany
Tlum OK!
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rycerz
rycerz (31 lipca 2016 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rycerze Maryi maja inne zadania niż narzucanie czegoś władzy lub próba jej obalenia. Proszę, weźcie różaniec i sę módlcie. Nie róbcie polityki!
Rozwiń
użytkownik niezarejestrowany
użytkownik niezarejestrowany (31 lipca 2016 o 17:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Albo to prowokacja przeciw PiS, albo przeciw Kościołowi, albo i jedno, i drugie. Bardzo naiwna zresztą prowokacja. Ale cóż wymagać...
Rozwiń
Tlum OK!
Tlum OK! (31 lipca 2016 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TŁIM(ok)ÓW to nie było
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (31 lipca 2016 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4)   Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2016 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ten rozwadowski ma aktualne badania psychiatryczne
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!