sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Rzecznik prezydenta odchodzi z urzędu. Już jest nowy

Autor: Ewelina Burda

Michał Trantau rezygnuje z funkcji rzecznika Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej
Michał Trantau rezygnuje z funkcji rzecznika Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Michał Trantau po blisko trzech latach rezygnuje z funkcji rzecznika prasowego urzędu miasta w Białej Podlaskiej. Jego miejsce zastąpi Radosław Plandowski, dotychczas specjalista w gabinecie prezydenta.

– Otrzymałem inną propozycję pracy, spytałem się pana prezydenta czy mogę zrezygnować i otrzymałem zgodę – powiedział w piątek Trantau. – Z bólem serca – dorzucił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Przypomnijmy, że Michał Trantau wcześniej był dziennikarzem Słowa Podlasia, a oprócz pełnienia funkcji rzecznika, pracuje jako konferansjer. Dariusz Stefaniuk powołał go na stanowisko w grudniu 2014 roku.

– Oddzielne słowa podziękowania należą się prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi. Dziękuję za zaufanie. To była owocna, wzorowa i pasjonująca współpraca – podkreśla Trantau, który jednak nie chce zdradzać miejsca swojej nowej pracy. – Do tego się zobowiązałem. Wszystkiego dowiecie się państwo 1 listopada - zapowiada.

Ze słów prezydenta można wywnioskować, że będzie to związane z "komunikacją".

Od 16 października nowym rzecznikiem urzędu będzie Radosław Plandowski, dotychczas specjalista ds. komunikacji społecznej w gabinecie prezydenta. W urzędzie miasta pracuje od lipca 2015 roku, wygrał konkurs na to stanowisko, wcześniej był instruktorem w Bialskim Centrum Kultury. I to Plandowski zastępował rzecznika podczas jego nieobecności. – Jestem otwarty na owocną współpracę – zapowiada.

Jednak czy rezygnacja rzecznika Michała Trantau nie ma drugiego dna? Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Sejm uchwalił nowelizację ustawy, zgodnie z którą zlikwidowane zostaną stanowiska doradców i asystentów zatrudnionych w samorządach. A Trantau, jak jasno widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej zatrudniony był w urzędzie jako asystent ds. komunikacji społecznej. Takim podejrzeniom zaprzeczył prezydent Dariusz Stefaniuk, tłumacząc że rzecznik znalazł pracę w instytucji nie podległej urzędowi miasta.

W gabinecie prezydenta jako asystentka zatrudniona jest jeszcze Patrycja Puch. Ale okazuje się, że już sierpniu magistrat zorganizował konkurs na stanowisko "podinspektora ds. obsługi prezydenta w gabinecie prezydenta", który wygrała właśnie Patrycja Puch.

>>>

Jak oceniamy pracę dotychczasowego rzecznika?

Współpraca nie zawsze była idealna, ale zazwyczaj owocna. Z Michałem Trantau kontaktowałam się chyba najczęściej jeżeli chodzi o rzeczników samorządów. To co istotne, to rozumiał specyfikę dziennika i wiedział, że informacja przekazana "jutro" może być już przedawniona. Profesjonalny w swojej pracy, chociaż czasami zbyt lakoniczny w komunikatach dla mediów. Dziękuję za współpracę!

Ewelina Burda

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 października 2017 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby Stefaniuk miał zdolność honorową, to w tytule czytalibyśmy, że Prezydent odchodzi z urzędu, bo jest już nowy.
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no coż jaki pan taki kram... niestety rzecznik nie ma studiów i musi odejść, bo nie spełnia wymogów, te "z pewnoscią w zakresie wiedzy o energetyce i zbrojeniach" ma żywo zainteresowana losem emerytów i rencistów pozytywka, jak podaja internety stała się ekspertem od elektrowni i obok rady nadzorczej polskiej grupy zbrojeniowej zasiada w enea elektrownia połaniec
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2017 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ignorant zatrudnił na swego rzecznika ignoranta ,ale obydwaj biegli w krętactwie. Zatrudnił go na funkcję asystenta bo tylko tam ustawa dopuszczała brak wykształcenia. Teraz ustawa ma zlikwidować takie funkcje w samorządach jak asystent toteż zastosowali tz ,,ucieczkę do przodu". Jaki pan taki kram.
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2017 o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czas najwyższy!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 października 2017 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Folwark z miasta zrobili. Trzeba będzie długo pracować, żeby odbudować BP z gruzów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!