niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Są pieniądze. Nie ma chętnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2006, 20:18

Po dwieście złotych mieli inkasować co miesiąc najzdolniejsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Sosnowica. Problem w tym, że nauczyciele
do dzisiaj nie wytypowali ani jednego takiego ucznia.

Rada Gminy w lutym zdecydowała, że przeznacza w tym roku 10 tysięcy złotych na stypendia dla wyróżniających się młodych ludzi. Kwota miała wystarczyć dla pięciu uczniów. Każdy z nich mógł liczyć na wsparcie w wysokości dwustu złotych miesięcznie. Ale wójt z tej puli nie wydał do tej pory ani złotówki.
- Nie chodziło nam tylko o wyniki w nauce, ale o coś więcej - tłumaczy Jerzy Maśluch, wójt gminy Sosnowica. - Chcieliśmy docenić muzyczne, techniczne czy sportowe uzdolnienia uczniów.
Wójt potwierdza, że pieniądze są w budżecie gminy i do końca roku nie przepadną. Jeżeli wpłynąłby chociaż jeden wniosek, komisja natychmiast zbierze się, żeby rozpatrzyć dokumenty i zdecydować czy przydzielić stypendium. - Niestety, do tej pory ani jeden wniosek do mnie nie trafił. Ktoś tu jest winien, ale nie chcę nikogo wskazywać palcem - dodaje Maśluch.
W gminie Sosnowica jest jedna szkoła, która mogłaby wytypować kandydatów do comiesięcznego wsparcia. Henryk Wyszyński, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy, nie potrafił nam odpowiedzieć, dlaczego do tej pory żaden z jego nauczycieli nie znalazł ani jednego ucznia. - Wszystko jest tak jak trzeba i tyle mam do powiedzenia - oświadczył i odłożył słuchawkę.
Tymczasem jedna z nauczycielek z tej szkoły mówi - prosząc o niepodawanie jej nazwiska, - że nikt o takiej możliwości nie poinformował. - A szkoda, bo przecież w szkole mamy kilkoro uczniów naprawdę zdolnych - mówi nauczycielka.
Wójt miał plany na regularne zwiększanie kwoty przeznaczonej na stypendia. Wygląda na to, że nie będzie musiał tego robić, bo dziesięć tysięcy złotych wystarczy mu na kolejny rok szkolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!