wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Fundament ogrodzenia przy posesji Mikołajczaków kruszy się i wymaga ciągłych napraw. Ściana domu wra
Fundament ogrodzenia przy posesji Mikołajczaków kruszy się i wymaga ciągłych napraw. Ściana domu wra

Nie jest łatwo mieszkać przy ulicy Twardej w Białej Podlaskiej. Tak sądzą mieszkańcy, którym deszczowa aura uprzykrza życie. A wszystko przez doły w jezdni powstałe po budowie kanalizacji. Urzędnicy wiedzą jednak swoje

Posiadanie domu w tym rejonie miasta wymaga ciągłego inwestowania, aby elewacja zewnętrzna jako tako wyglądała. - Cztery razy w roku muszę odnawiać frontową ścianę. Z myciem okien nie nadążam. Zasłaniałam ogrodzenie tekturą, teraz posadziłam dzikie wino - mówi Zofia Pawluczuk. Mieszkający po sąsiedzku ludzie mają podobny problem, ale wzięli się na sposób. - Nie było siły, wilgoć mogła mi zniszczyć cały dom. Wyłożyłem ścianę od ulicy płytką mrozoodporną. Ale fundament ogrodzenia jest do niczego - skarży się Tadeusz Mikołajczak. Deszcze pogłębiają niekorzystne zjawiska. Kałuże, brak chodnika po jednej stronie i wąski pas zieleni stwarzają zagrożenie dla pieszych.
- To częściowo wina samych mieszkańców, a w zniszczenia nie chce mi się wierzyć - słyszymy od Jarosława Kosteckiego, naczelnika wydziału dróg i komunikacji w Urzędzie Miasta Białej Podlaskiej. Wyjaśnia, że w istocie występuje tam zaniżenie powierzchni jezdni, ale to wina poprzedniego zarządcy. Inwestor, Wojewódzka Dyrekcja Dróg Miejskich, nie dopilnował wykonawcy. - W mieście jest mnóstwo takich miejsc. Remonty wymagałyby dużych nakładów - dodaje J. Kostecki. Zdaniem naczelnika mieszkańcy ponosili część kosztów, więc też powinni zwrócić od razu na to uwagę,.
Za to, że posesje znajdują się zbyt blisko krawędzi jezdni, (przepisowa odległość to 8 metrów), też według urzędników odpowiadają właściciele. - Kiedy się tu budowałem, droga była wąska, odległość od domu jak należy, potem ulicę poszerzyli. Ktoś przecież plany zatwierdzał i wydawał pozwolenia - podkreśla T. Mikołajczak.
Łatwo wskazać winnego, ale trudno znaleźć wyjście z sytuacji. Petycja mieszkańców do zarządu miasta jest jakąś próbą rozwiązania problemu. O tym, czy to zrobić zdecydują sami. Ulgi z tytułu opłat adiacenckich (poniesionych przez wszystkich mieszkańców jednorazowo lub w ratach z racji wzrostu wartości działek) zrekompensowałyby im koszty, jakie ponoszą w związku z niezawinionymi, ich zdaniem, uciążliwościami. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!