sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Samochody w Białej Podlaskiej ważniejsze od rowerzystów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2012, 20:49
Autor: (pim)

Zdaniem wiceprezesa Bialskiego Klubu Rowerowego, szlak dla cyklistów można wyznaczyć np. na ul. Sido
Zdaniem wiceprezesa Bialskiego Klubu Rowerowego, szlak dla cyklistów można wyznaczyć np. na ul. Sido

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni dyskutowali o braku ścieżek rowerowych w Białej Podlaskiej. Dopominali się budowy nowych szlaków.

Mariusz Michalczuk (Akcja Samorządowa) dopytywał prezydenta, czy podczas planowanego remontu kolejnego fragmentu ulicy Zamkowej planowana jest budowa także ścieżki rowerowej.

Wspomniał, iż część ul. Zamkowej ma ścieżkę od ul. Artyleryjskiej do kościoła św. Anny. Radny był ciekawy, czy istnieje plan wyznaczenia szlaków dla cyklistów na istniejących już ulicach miasta.

A Michał Litwiniuk (PO) zauważył, że w tegorocznym budżecie w ogóle pominięto budowę ścieżek.

– Co roku proponujemy program budowy tras rowerowych. Chcemy, aby ścieżki powstały wzdłuż rzeki Krzny. Ich odnogi prowadziłyby do kolejnych kwartałów miasta. Niestety, ta kwestia pozostaje pominięta – żalił się radny.

Prezydent Andrzej Czapski przypomniał, że przygotowywany jest projekt remontu fragmentu ul. Zamkowej od ul. Warszawskiej do Witoroskiej.

– Jeśli na gruncie okaże się, że można tam umieścić ścieżkę rowerową, to spróbujemy ją wstawić – obiecał. – Ale trudno jest poprowadzić ścieżki przy starych ulicach. Łatwiej robić to na nowych – dodał.

Wiceprezydent Adam Olesiejuk dodaje, że budowana jest ścieżka rowerowa przy modernizowanej al. Solidarności. – W przyszłości trzeba też zbudować ścieżki na koronach wałów nad Krzną – dodaje wiceprezydent.

Łukasz Artyszuk, wiceprezes Bialskiego Klubu Rowerowego, nie kryje swojego rozgoryczenia. – Nie ma żadnego połączenia pomiędzy fragmentami ścieżek rowerowych w różnych częściach miasta. Niebezpieczne są wjazdy i zjazdy z nich – wylicza Artyszuk. I proponuje: Nawet przy ul. Sidorskiej można wytyczyć dłuższą ścieżkę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!