niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Samoobrona wręcz

Dodano: 20 marca 2002, 15:35

 Marzena Malesa (na zdjęciu po prawej) była przydatna Samoobronie, kiedy w kampanii wyborczej pomaga
Marzena Malesa (na zdjęciu po prawej) była przydatna Samoobronie, kiedy w kampanii wyborczej pomaga

Głośny konflikt w Samoobronie RP nie tylko na Podlasiu wywołała bialczanka Jolanta Marzena Malesa, która w ostatnich wyborach parlamentarnych niemal została posłanką tej partii. Ostatnio jednak Rada Krajowa wykluczyła ją z organizacji.

Kiedy M. Malesa otrzymała 4673 głosy w wyborach, liczyła choćby na otrzymanie etatu (od kilku lat jest bezrobotna, była wcześniej przewodniczącą oddziału Ogólnopolskiej Organizacji Bezrobotnych w Białej Podlaskiej) i założenie bialskiego biura. Weszła jednak w konflikt z niektórymi działaczami Samoobrony.
Zaczęła nawet zwalczać koleżankę - przewodniczącą z Radzynia Podlaskiego - dając o niej "ostrzeżenia” do prasy lokalnej. Jednocześnie ukazało się ogłoszenie lubelskiego posła "Samoobrony”, Józefa Żywca oświadczającego, że Marzena Malesa została wykluczona z partii i jest pozbawiona wszelkich pełnomocnictw.
Próbowała w marcu zorganizować spotkanie z przewodniczącym Andrzejem Lepperem. Zaprosiła go i kilku posłów listownie, wezwała wyborców na wiec w Worgulach. Gdy nie przyjechali zapowiadani przywódcy, wybuchł skandal. Rozsierdzeni działacze zaczęli atakować M. Malesę. Poseł Krzysztof Filipek, wiceprzewodniczący Samoobrony RP powiedział nam, że za wprowadzenie w błąd wyborców oraz działanie na szkodę partii M. Malesa została wykluczona z organizacji. Wcześniej utraciło ważność jej pełnomocnictwo do reprezentowania Samoobrony na terenie powiatu bialskiego. M. Malesa jednak twierdzi, iż oficjalnie nie otrzymała żadnego pisma o odwołaniu przez kierownictwo partii.
- Zostaję w Samoobronie. Nie czuję się odwołana. Będę się odwoływać do sądu partyjnego! -mówi i dodaje, że w lubelskim biurze partii spotkała niedawno ściganego listem gończym przedsiębiorcę. K. Filipek twierdzi jednak, iż M. Malesa tylko ujawnia swoją fantazję.
Jej ojciec Kazimierz Kapłan (otrzymał 1535 głosów), przyznaje, że razem z córką wydali na kampanię wyborczą i tworzenie kół Samoobrony ponad 10 tysięcy złotych. Sam Andrzej Lepper obiecywał pani Marzenie utworzenie choćby połowy etatu w Białej Podlaskiej.
Wczoraj usłyszeliśmy jak M. Malesa dzwoniła do szefa Samoobrony i przypominała, że 30 listopada wysłała mu pocztą kwiaty na imieniny oraz prosiła, aby wszczął postępowanie i nie pozwolił jej skrzywdzić.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24