poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Samorządowcy pójdą do "szkoły”. Zaprasza senator Bierecki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2013, 17:06
Autor: Ewelina Burda

22 listopada w Białej Podlaskiej zainaugurowano Akademię Nowego Samorządu. Na otwarciu wystąpili m.i
22 listopada w Białej Podlaskiej zainaugurowano Akademię Nowego Samorządu. Na otwarciu wystąpili m.i

Powołana na rok przed wyborami Akademia Nowego Samorządu ma przygotować przyszłych kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów z powiatu bialskiego, parczewskiego oraz radzyńskiego.

Jak zaznacza pomysłodawca, senator Grzegorz Bierecki, projekt skierowany jest do wszystkich, bez względu na poglądy polityczne.

Kilkaset osób skorzysta z bezpłatnych wykładów odnośnie komunikacji interpersonalnej, technik autoprezentacji, kreowania wizerunku, relacji z mediami oraz public relations. – Natomiast w drugiej części, od marca do czerwca 2014 roku, na uczestników czekają spotkania dotyczące zagadnień stricte samorządowych - dodaje Wojciech Sumliński, koordynator projektu.

Prelegentami akademii, która ruszy w lutym 2014 r. będą m.in. prof. Lidia Grzesiuk z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarze Witold Gadowski, Michał Karnowski oraz Jacek Karnowski. Na koniec uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia akademii.

- Jest coś w samorządach na Podlasiu, co blokuje ludzką aktywność. Chcemy to zmienić tak, aby samorządy lepiej służyły mieszkańcom tego regionu. Bo praca w samorządzie to służba - podkreślał na inauguracji akademii senator Bierecki.

Wśród prelegentów obecnych na otwarciu "szkoły” dla samorządowców, był Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. Gość mówił m.in. o udanej koalicji PO-PiS, która utrzymała się w siedleckim samorządzie aż siedem lat. Sojusz był jednym z najsłynniejszych przypadków współpracy obu ugrupowań w kraju.

– Siła samorządu tkwi w radnych, którzy znają potrzeby mieszkańców oraz w urzędnikach, którzy dobrze przygotowują dokumentację do pozyskiwania unijnych środków. Te dwie grupy muszą się skonsolidować i pilnować realizacji celów, m.in. poprzez gospodarne rozporządzanie budżetem – wyjaśniał Kudelski.

Od 2007 roku miasto wydało ok. 900 mln na inwestycje. – Robimy wszystko, aby zatrzymać u nas młodych ludzi – podsumował prezydent Siedlec. Tę potrzebę zauważają też twórcy ANS.

Aby zapisać się do akademii, należy wypełnić formularz, dostępny na stronie http://kochampodlasie.pl/. Udział w zajęciach będzie bezpłatny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!