piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Sejmik faulował, a wójt budował

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2008, 18:10

W Sworach radość z otwarcia nowej hali sportowej łączyła się z poczuciem krzywdy.

Władze Lubelszczyzny nie wywiązały się z obietnic, że dadzą na tę inwestycję 1 mln zł. Gmina Biała Podlaska wzięła cały ciężar budowy - 3,8 mln zł - na swoje barki. I udało się.

- Cieszę się, że powstała tak wielka hala sportowa, że mamy nowe, wspaniale wyposażone pracownie. Do takiej szkoły aż chce się chodzić - mówi Emilia Meleńczyk, uczennica trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Sworach.

Rafał Hodun, nauczyciel wychowania fizycznego, zapewnia, że w pełnowymiarowej hali - 40 m na 20 m - możliwe będzie uprawianie wielu dyscyplin sportowych.
- Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy, m.in. w lekkiej atletyce. Kuba Kuszneruk zdobył nawet siódme miejsce na mistrzostwach Polski w chodzie na 5 km. Teraz mamy bardzo dobre warunki do treningów i nauki - cieszy się Hodun.

Nauczycielki gimnazjum Anna Najdychor i Agnieszka Semeniuk, wieszając w sobotę świeżo poświęcone krzyże w swoich pracowniach przyznawały, że do godnych warunków lokalowych doszło bardzo dobre wyposażenie w sprzęt audiowizualny. - Aż siedem lat czekałam na taką pracownię - zauważyła Najdychor.

Krzysztof Wawrzyńczuk, dyrektor gimnazjum, podkreślił, że nowe obiekty służą nie tylko jego szkole, do której uczęszcza młodzież z 14 wsi, ale także miejscowej podstawówce, do której chodzą dzieci z 9 miejscowości.

Uczestniczący w uroczystości otwarcia hali poseł Tadeusz Sławecki, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, przypomniał, że w trakcie wykonywania tej inwestycji bialski wójt Wiesław Panasiuk został osamotniony i skrzywdzony przez władze wojewódzkie.

- Chciałabym pogratulować wójtowi ogromnej determinacji i dotrzymania słowa danego Sworom. Ci, którzy uważali, że Lubelszczyzna kończy się na rogatkach Lublina i Świdnika dostali już wotum nieufności. Jest przecież kraj za miastem, gdzie ludzie też mają prawo do godnego życia. Naprawimy te krzywdy - zapewnił i obiecał, że ze sponsorami z Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego niedługo przywiezie do Swór dar - profesjonalny stół do tenisa.

Wójt Wiesław Panasiuk potwierdził nam, że z samorząd Lubelszczyzny obiecywał mu co najmniej 1 mln zł dotacji do inwestycji. - Miałem to zapewnienie na piśmie. Liczyłem, że otrzymam pokrycie przynajmniej trzeciej części kosztów. Ale okazało się, że uzyskaliśmy z resortu edukacji jedynie 209 tys. zł na wyposażenie hali i nowych pomieszczeń. Nie pomogły ostre pisma do Lublina - mówi wójt.

Sławomir Sosnowski, nowy wicemarszałek województwa lubelskiego (przywiózł młodzieży zestaw piłek), powiedział nam, że był to błąd sejmiku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!