Biała Podlaska

Seria sukcesów Marleny

Dodano: 14 marca 2002, 16:15
Autor: (pim)

Marlena Dobrasiewicz z bialskiego klubu sportowego "Żak” została mistrzynią Polski juniorów w pływaniu stylem dowolnym na 200 metrów.

Otrzymała także srebrny medal na 400 m i brązowy na 800 metrów (w podobnych stylach).
Te sukcesy uczennica bialskiego Publicznego Gimnazjum nr 5 osiągnęła w miniony weekend w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Myślenicach. Jej trener Mirosław Kossowski powiedział nam, że Marlena pobiła nie tylko własne rekordy życiowe, ale też i klubu. Osiągnęła bardzo wartościowe wyniki, które mogą być także znaczące w grupie seniorów. Jest w kadrze Polski i niebawem będzie przygotowywać się na Mistrzostwa Europy w Dunajwaros k Budapesztu. Inna zawodniczka "Żaka”, Anna Kamińska zajęła w Myślenicach 4 miejsce na 100 m i 7 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Reprezentantka "Huaraganu Międzyrzec” Paulina Zbucka zaś uplasowała się na 10 miejscu na dystansie 50 m stylem motylkowym.
- Nasza sekcja pływacka istnieje od 15 lat. Zawodnicy naszego klubu zdobyli ponad 150 medali. Wychowaliśmy kilku reprezentantów Polski. Prowadzimy szkolenie z uczniami bialskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Posiadamy jedną klasę sportową, będziemy też tworzyć drugą - mówi Mirosław Kossowski.