wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Show chłopców z miejskich podwórek

Dodano: 20 czerwca 2002, 16:41

Zasłużona dla miasta i regionu Parczewska Kapela Podwórkowa "Taaka Paka” będzie gospodarzem rozpoczynającego się jutro VII Ogólnopolskiego Zlotu Kapel Podwórkowych, które co roku odbywają się w mieście nad Piwonią.

W tegorocznej imprezie, trwającej dwa dni, wezmą udział zespoły z Andrychowa, Biłgoraja, Hrubieszowa, Jastrzębia koło Katowic, Krakowa, Łęcznej i Radomia oraz gospodarz imprezy kapela "Taaka Paka”. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne. Łącznie przeznaczono na nie osiem tysięcy złotych.
- W ostatniej chwili trzy zgłoszone wcześniej kapele zrezygnowały z uczestnictwa w naszym zlocie. Powodem ich wycofania był start w imprezach odbywających się w tym samym czasie w ich miejscowościach. Liczę, że jak zwykle nasz zlot i tym razem cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Parczewa -mówi Teresa Oleszczuk, dyrektor Parczewskiego Domu Kultury
Zgodnie z programem w sobotę o godz. 17 nastąpi przemarsz kapel i granie na głównych ulicach miasta. Będą to 11 Listopada, PCK, Spółdzielcza i aleje Jana Pawła II. Godzinę później na miejscowym stadionie rozpocznie się nocne muzykowanie, które trwać ma do godziny 2 następnego dnia. Nie wykluczone, że wzorem lat ubiegłych, kiedy to zarówno publiczność i kapele świetnie się bawiły zabawa przeciągnie się dużo dłużej.
W niedzielę od godziny 10 przewidziano występy na dwóch spółdzielczych osiedlach mieszkaniowych miasta - przy ulicach: Polnej i 11 Listopada. Tego samego dnia od południa do 16 na stadionie odbędzie się również koncert finałowy, w którym wystąpią po raz kolejny wszystkie kapele.
Głównym organizatorem imprezy jest Parczewski Dom Kultury. Finansuje ją natomiast Urząd Miejski. .
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24