wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Skarga Białej Samorządowej przepadła. Prezydent: "To walka wyborcza"

Dodano: 4 lipca 2017, 09:41
Autor: Ewelina Burda

Bogusław Broniewicz z Białej Samorządowej zabierał głos na ostatniej sesji rady miasta/ fot.EB
Bogusław Broniewicz z Białej Samorządowej zabierał głos na ostatniej sesji rady miasta/ fot.EB

Chociaż niejednogłośnie, ale ostatecznie radni nie uwzględnili skargi stowarzyszenia Biała Samorządowa w sprawie nieprawidłowości przy powołaniu Komitetu Rewitalizacji. Prezydent nazwał skargę "walką wyborczą".

Zdaniem członków stowarzyszenia komitet został powołany niezgodnie z uchwałą rady miasta z lutego tego roku. Do jego składu nie dostał się m.in. Jan Polkowski z Białej Samorządowej. Dlatego stowarzyszenie skierowało w tej sprawie skargę do przewodniczącego rady miasta.

– Skarga nasza nie dotyczy tego, że przedstawiciel stowarzyszenia nie został dopuszczony do komitetu rewitalizacyjnego. W naszym przekonaniu procedury określone w uchwale z lutego tego roku o zasadach powołania takiego komitetu zostały niedopełnione, a niektóre z nich złamane – tłumaczył na ostatniej sesji rady Bogusław Broniewicz, szef Białej Samorządowej.

– Po pierwsze uchwała nie zezwala na dokonanie trzech naborów, tak jak miało to miejsce. Prezydent miał obowiązek powołania komitetu nawet w okrojonym składzie – stwierdził Broniewicz, wskazując że żaden punkt uchwały rady miasta nie przewiduje trzeciego naboru.

– Wiemy, że komitet już funkcjonuje, dlatego wnosimy do radnych aby przychylili się do naszego wniosku i uznali działania prezydenta za niezgodne z uchwałą – zwrócił się do rady szef stowarzyszenia.

Radni odrzucili jednak skargę Białej Samorządowej, ale siedmiu z nich od głosu się wstrzymało a radna Alicja Łagowska (niezależna) zagłosowała przeciw. – Mówiłam już na komisjach o tym, że złamano przepisy ale wszyscy poszli za prezydentem. Powinno się uwzględnić wszystkie podmioty, które zgłosiły się do komitetu. Pan Polkowski w 15-osobowym komitecie krzywdy by nie zrobił. A w Białej Podlaskiej zaczyna się brzydki przykład, że tylko nasi, a wasi już nie – oburzyła się Łagowska.

– Z wszystkich naborów są uwzględnione osoby. Nie neguję kandydatury pana Polkowskiego, ale jeżeli w piśmie od razu używa się stwierdzenia że kandydat będzie miał „inny punkt widzenia”, to tak nie można że nie, bo nie. Poza tym, zasięgnęliśmy opinii radców prawnych, i naruszenia prawa nie było – argumentował radny Stefan Konarski (PiS), przewodniczący komisji rewizyjnej. 

To samo powtórzył prezydent Dariusz Stefaniuk. – Rozlewanie krokodylich łez nad tym, że ktoś nie został wybrany, jest przekłamaniem. Obrady komitetu są otwarte. Przedstawiciele społeczności zawsze mogą przyjść. Były już 3 posiedzenia komitetu i panowie nie byli na żadnym z nich. Wcześniej kilkanaście spotkań konsultacyjnych przed powołaniem komitetu i panowie też w nich nie uczestniczyli. Skargę traktuję jako walkę wyborczą, pozbawioną merytorycznych treści – podkreślił Stefaniuk.

– Większość radnych miejskich, jak również Dariusz Stefaniuk, jako funkcjonariusze i członkowie partii odbierają wszelkie działania obywateli jako walkę polityczną, traktując nasze miasto jak łup zdobyty w walce wyborczej a mieszkańców jak zakładników – uważa Broniewicz.

15-osobowy komitet jest ciałem opiniodawczym i doradczym w związku z opracowywanym w mieście Programem Rewitalizacji. W swoich szeregach ma przedstawicieli sektora społecznego, publicznego i gospodarczego, którzy robią to społecznie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2017 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakiej jego dzialalnosci? czytania slowa podlasia w kazdy wtorek?
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2017 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma w Białej i okolicach człowieka bardziej zasłużonego dla Polski i naszego miasta jak p.Polkowski. Pisanie o jego poborach w ZGL-u jest zwykłą bzdurą. Wiele lat pracowałam z Prezydentem Polkowskim i nie mogę znieść dłużej tych oszczerstw. Obecna władza nie dorosła mu do pięt i stąd taka mściwość. Życzę zdrowia i powodzenia w jego działalności!
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2017 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biedaczyna nie dostał się do komitetu. Panu Broniewiczowi dziękujemy.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2017 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie lubię PIS, nie lubię PO ale najbardziej obrzydza mnie FAŁSZYWE SPOŁECZNICTWO.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Paweł Siłakiewicz na PREZYDENTA!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!