poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Licytacja w bialskim ZK, domek trzyma Sławomir Miroński, wychowawca. Aukcję prowadzi Krzysztof Kowal
Licytacja w bialskim ZK, domek trzyma Sławomir Miroński, wychowawca. Aukcję prowadzi Krzysztof Kowal

W Białej Podlaskiej nietypową atrakcją z okazji finałowego koncertu WOŚP była możliwość wejścia na teren Zakładu Karnego.

Przybyło ponad 50 osób, głównie młodych, które mogły wziąć udział w aukcji rzeźb więźnia Witolda Łyczewskiego, obrazów namalowanych przez białoruskich artystów i rękodzieła. Aukcję sprawnie prowadził Krzysztof Kowaluk, kierownik działu penitencjarnego. W sumie przyniosła ona 400 zł. Największym wzięciem cieszył się obraz Germana A. i domki (płacono za nie po 80 zł). Łącznie w mieście nad Krzną zebrano ponad 66 tysięcy złotych. Pierwsi w zapaleniu "światełka do nieba” byli harcerze, którzy wraz ze swoją komendant harcmistrz Marią Chałas punktualnie o godzinie 20 wyszli na pl. Wolności z zapalonymi ogniami sztucznymi. W sumie uzbierali oni 24 600 złotych i 73 kilogramy monet zachodnich (ponadto łańcuszek i obrączka, prawdopodobnie srebrna). Dziesięcioletnia Ula z Białej Podlaskiej przyniosła 900 sztuk monet po... jednym grosiku. Kasia Radzikowska z 13 Bialskiej Drużyny Wodnej zebrała rekordowo ponad 800 złotych do jednej puszki.
MOK dysponował świetnym wsparciem bialskich lekarzy, którzy dobrze sprawdzili się na estradzie podczas licytacji gadżetów (pomiędzy występami "Chwilki” i innych miejscowych artystów). W sumie zespolone siły kultury, służby zdrowia i Zakładu Karnego, a także głównie młodzieży przyniosły do wspólnej kasy WOŚP 41 591, 59 złotych i 40 kilogramów bilonu oraz pół reklamówki zachodnich banknotów. Do Warszawy zostaną odwiezione też dwa komplety obrączek złotych, pierścionek z diamentem (ma certyfikat!), dwa łańcuszki złote, obrączki i wisiorek religijny.
Spośród firm najwięcej dał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, 5843 złotych, MOK zebrał 2632 zaś Publiczne Gimnazjum Nr 6 aż 2 527 zł otych (z tej szkoły najwięcej zebrały też wolontariuszki Marta Klarecka, Kasia Wrzosek i Magda Korszeń).
W innych miejscowościach też imponowały darowane kwoty. W Parczewie WOŚP zgromadziła ponad 19 tysięcy złotych. Było to możliwe dzięki m.in. licytacji pięć złotych serduszek i złotego pierścionka ufundowanych przez miejscowych trzech złotników. Huta Szkła ufundowała swoje emblematy a parczewscy cukiernicy dwa torty.
W Radzyniu Podlaskim naliczono już ponad 18 tysięcy zebranych złotych (kwota może sięgać nawet 20 tys. zł). Pobity został ubiegłoroczny rekord. Do tego doszło dużo wycofywanej waluty zachodniej.
W Międzyrzecu Podlaskim natomiast WOŚP zebrała co najmniej 10 tysięcy złotych. Licytowano m.in. obrazy miejscowych plastyków Kazimierza Kubiszyna i Mariana Sworczuka.
W Łukowie WOŚP zgromadziła ponad 63 tysięce złotych. W Ośrodku Sportu i Rekreacji zebrano z całego powiatu zdecydowanie ponad 60 tysięcy złotych. Licytowano tam siedem złotych serduszek (otrzymane z WOŚP poszło za 4100 złotych). W ŁOK licytacje gadżetów i zbiórki przyniosły 6368, 94 złotych i 4,5 kilograma bilonu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!