poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

SKEF będzie doradzał prawnie bialczanom

Dodano: 16 grudnia 2015, 07:40
Autor: (eb)

SKEF współpracuje m.in. ze SKOK-ami/ mat. SKEF
SKEF współpracuje m.in. ze SKOK-ami/ mat. SKEF

To Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej będzie prowadzić punkt bezpłatnej pomocy prawnej w Białej Podlaskiej.

Punkt ruszy w 2016 roku. To efekt ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości z sierpnia tego roku. Zakłada ona stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. Od 1 stycznia na terenie całego kraju ma powstać ponad 1500 takich punktów. „Ogólnopolski system zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.

Nieodpłatna pomoc prawna będzie stanowiła zadanie z zakresu administracji rządowej, co zapewni jednolite standardy jej udzielania, a także umożliwi sprawowanie nadzoru nad jej wykonywaniem oraz zapewni stałe źródło finansowania. Zadanie to będzie finansowane z budżetu państwa”- czytamy na stronie resortu sprawiedliwości. W Białej Podlaskiej już rozstrzygnięto otwarty konkurs na realizację tego zadania. Miasto wybrało ofertę Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. – Ofert było siedem. SKEF wygrał ze względu na duże doświadczenie w doradztwie. Stowarzyszenie zaoferowało atrakcyjny wkład własny i udział wolontariuszy w projekcie – mówi Michał Trantau rzecznik prezydenta miasta.

Stowarzyszenie, którego wiceprezesem zarządu jest żona senatora Grzegorza Biereckiego, Marzena Bierecka, swoją główną siedzibę ma w Gdyni. Ma też swój ośrodek w Białej Podlaskiej, pod tym samym adresem co biuro senatorskie. SKEF ściśle współpracuje ze SKOK-ami. Zresztą, inicjatorami założenia stowarzyszenia, była grupa działaczy Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo- Kredytowych.  Punkt będzie czynny 5 dni w tygodniu, przynajmniej przez cztery godzinny dziennie. W 2016 roku Stowarzyszenie dostanie na ten cel blisko 60 tys. zł dotacji.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwne ze wszystkie fachowe firmy, z najlepszymdoswiadczeniem znajduja sie na Pomorzu...naprawde az żal na to patrzec, za to swoich tępi sie ile wlezie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!