środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

SKEF rusza z pomocą prawną. Wiceprezesem jest żona senatora Biereckiego

Dodano: 3 stycznia 2016, 08:32
Autor: eb

Od 4 stycznia mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Do dyspozycji będą dwa punkty: przy ul. Łaziennej 3 oraz przy alei Tysiąclecia 22. To efekt ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości z sierpnia tego roku. Zakłada ona stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. W Białej Podlaskiej takiej pomocy udzielać będą adwokaci i radcy ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.

– Ofert było siedem. SKEF wygrał ze względu na duże doświadczenie w doradztwie. Stowarzyszenie zaoferowało atrakcyjny wkład własny i udział wolontariuszy w projekcie – tłumaczy Michał Trantau, rzecznik prezydenta miasta.

Stowarzyszenie, którego wiceprezesem zarządu jest żona senatora Grzegorza Biereckiego, Marzena Bierecka, swoją główną siedzibę ma w Gdyni. Ma też swój ośrodek w Białej Podlaskiej, pod tym samym adresem, co biuro senatorskie. W 2016 roku stowarzyszenie dostanie na porady prawne blisko 60 tys. zł dotacji od miasta.

Z pomocy będą mogli skorzystać m.in. posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci oraz weterani, osoby poszkodowane klęską żywiołową.

Punkt przy ul. Łaziennej będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–13:00 ( w środy w godz. 12:00–16:00), a punkt przy alei Tysiąclecia będzie otwarty w poniedziałek od godz.10:00 do 14:00, we wtorek od godz.13:00 do 17:00, w środę od godz. 9:00 do 13:00, w czwartek od godz.10:00 do 14:00, a w piątek od godz. 8:00 do 12:00.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 stycznia 2016 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety, to pieniądze podatników wyrzucone w błoto. Bo, kto może korzystać z porad prawnych. Matka z dzieckiem, kombatanci z legitymacją pzpr, ub, ormo i mo, weterani pracy socjalistycznej - minimum 70letni i osoby poszkodowani klęską żywiołową. Czyli nikt normalny. Prawnicy będą kawkę pili, podatnicy w zębach kasę donosili, żeby im nie daj Boże coś nie zabrakło (np. miejski lokal) za nic nie robienie. Taka to jest pomoc prawna, obwarowana warunkami przez samych prawników, żeby przypadkiem sie nie narobili. A ty biedaku, co masz problem, a nie masz pieniędzy, na porady po 250zł, siedź cicho w domu i nie fikaj. Bo my (UM Biała Podlaska) mamy swoich tabun prawników i jak chcemy to cię załatwimy na cacy (autentyczne)
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2016 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A oderwane od żłoba POkraki już szczekają : " aj waj giewał nie nasi łapie co się da". Nawet 8 lat dojenia narodu to dla POkrak mało. Wszak to spadkobiercy Lońki Tego od :" dawaj iszczo dawaj wsio". Znów za 4 lata wybory i czas przygotować się, żeby władza wróciła i wtedy wg POkrak będzie git albo koszernie bo przez 4 lata będą gaać , że jest trefnie. Jak mawiali starsi Polacy: " Ty sobie mów a ja zdrów".
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2016 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic nie podpisujcie bo okaże się ,że kredyt w SKOK-u wzięliście. A tak na serio władze miasta z PiS-u to kogo mają popierać. Góra każe robić a dół milczy i wykonuje polecenia.
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2016 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powoli,powoli i systematycznie,krok po kroku Bierecki zmierza do przejęcia Białej Podlaskiej! Stefaniuk jest jego,tylko ciekawe po co są radni w mieście?Kogo reprezentują?Co robi poseł Abramowicz i Żmijan???,bo następny poseł Szewczak to tez od Biereckiego. Biuro porad prawnych będzie tak funkcjonować jak biuro senatora: nie ma,nie ma nie wiem.Senator jest tylko pod kamery i pod Kaczyńskiego!!!
Rozwiń
Gooooooooooooooooooooooooo
Gooooooooooooooooooooooooo (3 stycznia 2016 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A będę mógł tam dowiedzieć się jak załatwić----------- przedsiębiorcę , pracodawcę ,który zatrudnia ludzi na czarno i nie płaci podatków okradając państwo czyli nas wszystkich bo państwo to my.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!