poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Skonfiskowana trucizna

Dodano: 12 września 2003, 13:54

Spirytus skażony formaliną stanowi zagrożenie, choć z prawnego punktu widzenia jest dopuszczony do legalnego obrotu.

- Zatrzymaliśmy obywateli Ukrainy, którzy przewozili skażoną ciecz, gdyż obawiamy się, że może być ona sprzedana jako alkohol spożywczy - mówi nadkom. Bogdan Piwoni, rzecznik prasowy KPP w Parczewie.
Spirytus był w litrowych butelkach. Policjanci trafili na jego ślad, gdy zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Ukraińcy twierdzą, że roztwór nabyli w naszym kraju od nieznanej osoby. Wiedzą, że jest przeznaczony do celów technicznych i z tą myślą go kupili. - Jeśli okaże się, że nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej, aby posiadać taki spirytus, nie będzie podstaw do zatrzymania. Wówczas prokurator zadecyduje czy skonfiskowany alkohol opuści nasze mury wraz z zatrzymanymi - dodaje rzecznik parczewskiej policji
Dyrektor sanepidu w Białej Podlaskiej, Zofia Badach przypomina: - Formalina jest związkiem dezynfekującym, który w razie spożycia prowadzi do ścinania się białka w organizmie.
Na łamach Dziennika wypowiadała się na ten temat dr Hanna Lewandowska-Stanek, ordynator oddziału toksykologii w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie. Ostrzegała wówczas, iż wypicie 60-90 mililitrów takiej trucizny o odpowiednim stężeniu, równa się śmierci.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!