niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Sławatycze: Nowy szlak kajakowy na Bugu otwarty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2011, 18:35
Autor: (red)

Przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich uroczyście odsłonili pierwszą tablicę szlaku (Krzyszt
Przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich uroczyście odsłonili pierwszą tablicę szlaku (Krzyszt

Można już oficjalnie korzystać ze szlaku kajakowego Bug–Krzna. W weekend w Sławatyczach otwarto go bardzo uroczyście i przetestowano. Uczestnicy inauguracyjnego spływu bawili się w Lisznej.

Od minionego weekendu można korzystać z wytyczonego i oznakowanego szlaku kajakowego Bug–Krzna, który powstał w ramach lubelsko-flandryjskiego projektu Boot2Lubelskie.

Wyprawa jest podzielona na etapy: Sławatycze–Jabłeczna, drugi Jabłeczna–Szostaki i ostatni Szostaki–Liszna w gminie Sławatycze.

Pierwsza, piątkowa, wyprawa miała specjalna oprawę, począwszy od mszy, odsłonięcia pierwszej tablicy szlaku przez ekumeniczne błogosławieństwo dla kajakarzy – po imprezę integracyjną połączoną z kiermaszem produktów kulinarnych, występami kapeli ludowej i koncertem artystów z Flandrii Zachodniej (reprezentanta zagranicznego partnera projektu).

– Po dniach ciężkiej pracy przychodzi ten dzień, ta chwila, kiedy wsiadamy do kajaka, odpychamy się od brzegu i płyniemy przed siebie. Zanurzeni w ciszy oszałamiającej nadbużańskiej przyrody mijamy kolejne kilometry jedynej, tak dużej nieuregulowanej rzeki w Polsce. Płyniemy Bugiem, granicą Uni Europejskiej (graniczącej z Ukrainą i Białorusią), w terenie zakwalifikowanym do NATURY 2000 – kuszą do odbycia takiej wyprawy organizatorzy spływu na swojej stronie www.kajaki.nadbugiem.pl. I zapraszają w niemal każdą sobotę i niedzielę lata.

Koszt takiego wypoczynku to wydatek od 35 do 100 złotych od osoby w zależności od długości trasy, trwania imprezy i liczby uczestników.

Boot2Lubelskie

To pierwsza inicjatywa partnerska wynikająca z umowy współpracy zawartej między Województwem Lubelskim a prowincją Flandrii Zachodniej (oraz Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, Bialskopodlaską Lokalną Grupę Działania, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Brukseli, Stowarzyszenie "De BOOT” oraz Stowarzyszenie Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej "Dom Europy”). Projekt realizowany był od 1 stycznia 2010 i właśnie dobiega końca. Celem projektu było stymulowanie rozwoju turystyki na terenach nadbużańskich, a także międzynarodowa wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie sposobów organizacji usług turystycznych na terenach wiejskich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!