sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Służbom będzie lepiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2002, 16:56
Autor: Beata Malczuk

Wiele lat czekali funkcjonariusze służb granicznych działających w Kukurykach na dobre warunki pracy
Wiele lat czekali funkcjonariusze służb granicznych działających w Kukurykach na dobre warunki pracy

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kukurykach wyrastają nowoczesne obiekty w miejsce prowizorycznych kontenerów. W Terespolu niebawem ruszy modernizacja tam, gdzie odprawiane są samochody osobowe.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zacierają ręce z radości. Jeszcze tej jesieni poprawią im się warunki pracy w placówce w Kukurykach. - Teraz będziemy mogli dokładniej kontrolować pojazdy, co do tej pory nie zawsze było możliwe - mówi Wojciech Wołoch, komendant Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej w Terespolu.
Jak informuje Lubelski Zarząd Drogowych Przejść Granicznych w Chełmie, inwestycja ma dostosować infrastrukturę do zachodnich schematów. Oprócz budki i kontenera pełniącego funkcję biurowca pojawią się inne obiekty. Zmieni się otoczenie. Więcej pojazdów będzie odprawianych równocześnie dzięki dobudowie rozjazdu z równoległymi stanowiskami kontrolnymi. - Do tego dochodzi niezbędne nowoczesne wyposażenie. Remontowany jest też mały most na drodze dojazdowej, a po stronie białoruskiej rozpoczęły się już przygotowania do budowy drugiego mostu na Bugu - informuje Stefan Machowicz, dyrektor zarządu. Już realizowaną inwestycję wspierają pieniądze unijne z Phare. 4 miliony euro to koszt trwających w Kukurykach przedsięwzięć. Jak mówią znawcy tematu, i tak kolejki przed granicą po stronie polskiej nie znikną. Jest natomiast nadzieja, że Białorusini zmobilizują się i będą dążyć z korzyścią dla wszystkich do usprawnienia odpraw.
Budowa nowego mostu może potrwać dwa lata. Białoruś będzie uczestniczyła w kosztach. Z kolei jeszcze w tym miesiącu w Terespolu ruszy modernizacja przejścia drogowego. Pochłonie 2 miliony euro. Koszt częściowo pokryją środki unijne.
Po kilku latach punkt kontroli weterynaryjnej funkcjonujący na terminalu w Koroszczynie wymaga unowocześnienia. Przepisy zaostrzyły się w związku z zagrożeniem BSE. Najdalej do końca czerwca 2003 roku, jak zapewnia dyrektor Machowicz, potrwa dostosowywanie placówki do nowych wymogów. Powiększenie powierzchni, wyposażenie chłodni i laboratorium, około 6 milionów złotych zabezpieczono na ten cel.
Nieoficjalnie dowiadujemy się, że w Terespolu planowane jest szybkie rozpoczęcie budowy międzynarodowego dworca kolejowego. Ministerstwo infrastruktury opracowało już wstępne plany inwestycji. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!