wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Śmieci ze storczykowej łąki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2002, 16:47

Nadal w tym tygodniu na terenie Łosic w większości szkół była kontynuowana akcja "Sprzątanie świata”, rozpoczęta w piątek.

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 podzielili się na kilka grup, oczyszczali ze śmieci las w Woźnikach i Łosicach oraz ulicę Sportową w kierunku lasu Zakrzańskiego. Młodzież z Gimnazjum Nr 1 przyłączyła się do akcji dopiero w ostatnich dniach. Ich celem jest uprzątniecie łąki storczykowej, na której rosną rzadkie i chronione gatunki roślin.
Wszystkie klasy wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach również czynnie włączyły się do akcji. Uprzątnęli uroczysko wierzbowe, park XX-lecia, osiedle Bialska i Sienkiewicza, drogę w kierunku cmentarza oraz teren przy ogródkach działkowych. Klasy najmłodsze szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli sprzątali tereny wokół swoich placówek.
Także uczniowie z Niemojek i Chotycz chętnie wzięli udział w sprzątaniu. Teren ich porządków obejmował najbliższe otoczenie szkół, a także wiejskie drogi, pobocza i przydrożne rowy.
Jak podkreślają nauczyciele nie chodziło tylko o jednorazową akcję, ale bardziej o uzmysłowienie uczniom konieczności systematycznego dbania o czystość otoczenia oraz prawidłowe postępowanie z odpadami. Rękawiczki oraz worki do zbierania odpadów zapewniły uczestnikom akcji władze gminne, które także zadbały o wywóz śmieci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!