piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Śmieci ze storczykowej łąki

Dodano: 25 września 2002, 16:47

Nadal w tym tygodniu na terenie Łosic w większości szkół była kontynuowana akcja "Sprzątanie świata”, rozpoczęta w piątek.

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 podzielili się na kilka grup, oczyszczali ze śmieci las w Woźnikach i Łosicach oraz ulicę Sportową w kierunku lasu Zakrzańskiego. Młodzież z Gimnazjum Nr 1 przyłączyła się do akcji dopiero w ostatnich dniach. Ich celem jest uprzątniecie łąki storczykowej, na której rosną rzadkie i chronione gatunki roślin.
Wszystkie klasy wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach również czynnie włączyły się do akcji. Uprzątnęli uroczysko wierzbowe, park XX-lecia, osiedle Bialska i Sienkiewicza, drogę w kierunku cmentarza oraz teren przy ogródkach działkowych. Klasy najmłodsze szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli sprzątali tereny wokół swoich placówek.
Także uczniowie z Niemojek i Chotycz chętnie wzięli udział w sprzątaniu. Teren ich porządków obejmował najbliższe otoczenie szkół, a także wiejskie drogi, pobocza i przydrożne rowy.
Jak podkreślają nauczyciele nie chodziło tylko o jednorazową akcję, ale bardziej o uzmysłowienie uczniom konieczności systematycznego dbania o czystość otoczenia oraz prawidłowe postępowanie z odpadami. Rękawiczki oraz worki do zbierania odpadów zapewniły uczestnikom akcji władze gminne, które także zadbały o wywóz śmieci.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24